Problem z instalacją drukarek

Zrobiłem konwersję partycji C z FAT32 do NTFS.

Konwersję zrobiłem poleceniem systemowym. (windos xp pro)

System działa poprawnie, nie było żadnego problemu w czasie konwersji, ale…

Okazuje się, że po konwersji nie mam zainstalowanej żadnej drukarki, a miałem zainstalowane drukarki PDF i “normalną” do drukowania na papierze.

Problem polega na tym, że nie mogę teraz zainstalować żadnej drukarki, ani PDF, ani “papierowej”.

QPrinter zainstalował sie poprawnie, ale nie ma go w drukarkach.

PDFCreator insataluje się z błędami i także nie ma go w drukarkach.

HP “plujka” instaluje sie do momentu zatwierdzenia, mam komunikat “Zainstalowanie sterownika drukarki było niemożliwe. Nie można zakończyć operacji.” - to robie poprzez Dodaj drukarkę.

Robię również inaczej. Włączam drukarkę, system wykrywa i rozpoznaje ją poprawnie, instaluję do niej sterowniki, całość przebiega poprawnie, jednak, jak wyżej, nie można zakończyć operacji instalowania sterowników.

Odnoszę wrażenie, że problem jest z wybraniem przez system portu LPT1, mimo że port jest zainstalowany poprawnie, jest w menadżerze urządzeń. Ponadto podaczas instalcji wskazuję LPT1, a mimo to nie mogę dokończyć instalacji drukarki.

Może będziecie mieli jakiś pomysł na rozwiązanie problemu.

Do tej pory nie miałem problemów z drukarkami, pojawił się dopiero po konwersji :slight_smile:

PS. Nie chcę przywracać systemu, ani formatować partycji i ponownie instalować system i drukarki, pewnie problem by wtedy znikł.

Interesuje mnie wyłącznie, jak rozwiązać problem bez drastycznych kroków.

Mam obraz systemu zrobiony przed konwersją i przywrócenie to 10 minut, ale obraz jest na FAT32, a chcę mieć NTFS bez ponownej instalacji całości.

Pozdrawiam :okulary:

A jak byś pobawił się w Mój komp.>>>menadżer urządzeń >>>Port (port COM i LPT) >>> port drukarki.

Ustawienia portu albo sterwonik.

Odinstaluj , restartuj, włącz , aktualizuj , szukaj itp.

Spróbuj również po konwersji wgrać support do MOBO na nowo.

Witam Panowie.

Support nic nie daje.

Bawienie się ustawieniami również nic nie daje. W końcu usuwałem port i też nic, po ponownym uruchomieniu port instaluje się poprawnie ale dalej nie moge dokonczyć instalacji drukarki.

Nie wiem dlaczego, ale system ma problem z LPT, mimo że drukarka jest wykrywana poprawnie, rozpoznawany jest model i wskazane poprawnie sterowniki. System nie może zakończyć instalownia bo nie widzi portu, nie ma go tam gdzie powininen być podczas instalacji, poniżej screeny:

To screen kiedy wybieram instalację poprzez “dodaj drukarkę”

drukarka_lpt.jpg

To screen kiedy system sam wykrywa drukarkę

drukarka.jpg

W biosie ustawiałem wszelkie możliwe ustawienia SPP, ECP, EPP+ECP, bez powodzenia.

Wykluczam uszkodzenie portu LPT, bo gdyby uległ uszkodzeniu to drukarka raczej nie byłaby wykrywana i pewnie port nie byłby instalowany w Menadżerze urządzeń.

Pozdrawiam :okulary:

odisnatluj drukarkę, następnie podmień plik driver.cab z C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 zmień mu rozszerzenie na old, następnie plik driver przywróć z płyty X:\i386 i ponowna instalacja sprzętu.

Może Ci sie przyda :

http://elportal.pl/index.php?module=Con … y&ceid=150

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz postów…

Jak można coś odinstalować nie mając zainstalowanego…

Hmm, więc próbowałem i porady z Twojego linku, ale nie znajduję przyczyny problemu, port działa poprawnie, drukarki się nie instalują :slight_smile:

W związku z tym przywróciłem właśnie system z obrazu, drukarki są i drukują, PDF i “plujka”, to daje mi 100% pewności poprawnie działąjącego portu LPT.

Teraz mam zamiar ponownie zrobić konwersję do NTFS (z obrazu przywróciłem system pklików FAT32) ale nie poleceniem systemowym, użyję programu Paragon, zobaczę po konwersji czy drukarki będą czy znikną, jak po konwersji poprzedniej poleceniem systemowym.

Wyniki postaram się podać w temacie.

Pozdrawiam :okulary:

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 14:04

Jak pisałem powyżej, zrobiłem ponownie konwersję Paragon Partition Manager 7.0, niestety, po konwersji system w ogóle nie chciał się uruchomić.

Więc przywróciłem ponownie system z obrazu i tym razem zrobiłem konwersję Partition Magic. PM poradził sobie dobrze z konwersją, drukarki są, drukują i żadnych problemów tak z drukami, jak i z całym systemem.

Piszę to dla tych, którzy chcieliby zrobić konwersję partycji systemowej z FAT32 do NTFS, by zdawali sobie sprawę z problemów, które mogą wyniknąć po konwersji poleceniem systemowym.

Nie musi być to regułą, ale może pojawić się problem taki jak u mnie.

Z mojego obecnego doświadczenia wynika, że dla przeprowadzenia konwersji najbezpieczniej jest użyć PM.

Pozdrawiam :okulary: