Problem z instalacją drukarki Epson SX405

Nie mogę zainstalować drukarki Epson SX405.

Skaner przy niej zainstalował się bez problemu. Natomiast, gdy przychodzi moment instalacji drukarki instalator kopiuje sterowniki, prosi o podłaczenie i właczenie drukarki, wykonuję to polecenie i wyskakuje chmurka z Windowsa o treści:

“Nie rozpoznano urządzenia USB. Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu, kliknij w ten komunikat.” Dalej oczywiście instalator nie znajduje drukarki i tak kończy się jej instalacja.

Próbowałem zainstalować ją poprzez sterowniki ściągnięte ze strony Epsona, ale pojawia się ten sam błąd. Wcześniej oczywiście odinstalowałem dokładnie sterowniki po starej drukarce, wyczyściłem rejestr, więc nie powinna ona być problemem w instalacji. Sprawdziłem również, czy mam włączony bufor drukowania, bo znalazłem gdzieś informacje, że wyłączenie jego może powodować podobne problemy, ale mam go włączonego. Próbowałem także podlączać ją do różnych portów USB, ale wszędzie pojawia się ten sam błąd.

Czy ktoś może mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w rożwiązaniu tego problemu… Z góry dziękuję.

Jaki masz system i jaki dodatek Service Pack?

Mam system Windows XP SP3.

Spróbuj tak: włącz drukarkę i instaluj stery nie wyłączając jej.

Wejdz w menadżer urządzeń/nieznane urządzenie/aktualizuj sterownik/nie wyszukuj wybiorę sam, odhacz pokaż zgodny sprzęt i ręcznie wybierz sterownik

Spróbowałem tak jak mówiłeś, ręcznie wskazywałem wszystkie możliwe pliki “.inf” na płycie i cały czas pojawiał się komunikat “W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie”.

Nie z płyty tylko dalej. Zaznacz Pozwól mi określić lokalizację i wtedy wybierasz sterownik z nazwą i modelem swojej drukarki

Z tym że nie ma takiego sterownika. Tak jak pisałeś odznaczam “Pokaż zgodny sprzęt” i poniżej w modelach oprócz “Nieznane urządzenie” nie ma innych sterowników. Jeśli nie wybiorę tego “nieznanego” to przycisk “Dalej” jest nieaktywny.

:-k w takim razie wyłącz drukarkę i odłącz od portu USB. Wejdź w menadzer urzadzeń>widok>pokaż ukryte urządzenia i wywal urządzenia z Drukarki, nieznane urzadzenia np Uniwerslana drukarka USB z Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Wrzuc płytę i instaluj sterowniki krok po kroku nie włączając drukarki. Dopiero jak poprosi to podłącz i włącz. #-o

Miałem identyczną udrękę z HP.

Kupno nowego kabla załatwiło sprawę. Dzięki wszystkim za pomoc.