Problem z instalacją EqualMath 1.2.5 lub Areo Kalkulator 1.0

ściągnąłem z dobre programy jestem nowicjuszem komp mój ma viste i mam problem z instalacją programu EqualMath 1.2.5.0

bardzo proszę o pomoc

Witaj,

A jakiego typu jest to problem?? Czy możesz podać więcej szczegółów?? A z jakiego konta instalujesz program - czy nie przypadkiem z konta użytkownika - jeśli tak, to możesz mieć problem z zainstalowaniem programu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik, który ściągnąłeś i z menu wybierz polecenie “Uruchom jako administrator” - podejrzewam, że to powinno zaradzić problemowi…

Pozdrawiam,

Dimatheus

wyświetla mi się napis ponieważ nie znaleziono MSVBVM50.DLL I PISZE ŻE PONOWNE URUCHOMIENIE POWINNO POPRAWIĆ TEN PROBLEM ALE BEZ SKUTKU

Dodane 03.06.2009 (Śr) 12:28

jeszcze wyskakuje napis że program AE.exe przestał działać

Hej,

Powyższy komunikat wskazuje na problem z maszyną wirtualną Microsoft Visual Basic. Trzeba więc ją zainstalować - znajdziesz ją na Vorlalu pod linkiem Visual Basic 6.0 SP5 Run-Time Redistribution Pack. Po instalacji oczywiście restart komputera… :slight_smile:

Dodatkowo w uwagach o programie EqualMath 1.2.5.0 pisze: “EqualMath wymaga posiadanie zainstalowanej w systemie maszyny wirtualnej Java. Najnowszą wersję Java 2 Runtime Enviroment (JRE) można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki” - sprawdź, czy odpowiednie środowisko znajduje się na Twoim komputerze - jeśli nie, to oczywiście instalujemy Javę

Powodzenia,

Dimatheus