Problem z instalacją Flash-a w FireFox-ie

(Dante666) #1

Witam

Ostatnio chciałem obejrzeć sobie film na MegaVideo w przeglądarce FireFox. Ale wyświetla mi się ten komunikat:

You need a newer flash player version to use Megavideo

Please click here and update your flash player to the latest version.

No więc rozumiem, że mam zbyt starą wersję Flasha. Klikając na komunikat wysyła mnie tu: http://get.adobe.com/flashplayer/ skąd oczywiście pobieram tą wtyczkę.

Mój problem polega na tym, że kiedy ściągam program i się instaluje to nie ma żadnych błędów, wszystko jest tak jak należy. Ale po instalacji film nadal nie działa a we wtyczkach FireFox-a nie ma nic nowego (bo chyba powinna pojawić się ta wtyczka), nie widać żadnych efektów instalacji.

Mój system to Windows 7 64 bitowy

Wersja przeglądarki to 9.01

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

(luger) #2

Musisz koniecznie oglądać ten film we Firefoxie? Zainstaluj sobie Google Chrome i nie będziesz mieć problemu z żadnymi wtyczkami i ich zgodnością z nowymi wydaniami przeglądarki. Taki np. flash player aktualizuje się automatycznie w Chrome, albo raczej razem z Chrome. :lol:

(eddie71) #3

Jeżeli jednak wolimy zostać przy FF to

Flash Player można też ściągnąć z DP:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash ... 13091.html

Trzeba wybrać z menu rozwijanego wersję 64 bit.

Czasami trzeba zrestartować Firefoxa by wtyczka w pełni się zainstalowała.

(Marek Krakus) #4

Zobacz w panelu ster. czy masz kartę Flash Player ? Odinstaluj flash player-revouninstaler w trybie zaawansowanym.Wyczyść rejestr np.CCleaner.Instaluj na nowo przy wyłączonym ff.Ja też mam system x64 i ff w wersji 9.0.1. i wszystko działa-nawet w wersji PaleMoon x64

(Filip Hh) #5

Do przeglądarki 32 bitowej instaluj flasha 32 bity. Nieważne czy system 32 czy 64 bity.

(Dante666) #6

Ściągałem tą wtyczkę też i stąd (32 bitową, jak sugeruje Felippe82 ), ale też nie działa.

Oczywiście restart FireFox-a był, komputera też.

W panelu sterowania jest karta "Flash Player (32-bitowy)", próbowałem już ją odinstalować tym programem, ale nie w trybie zaawansowanym.

Później czyściłem rejestr CCleaner-em i restart peceta, następnie instalacja ze wspomnianego wcześniej instalatora (przy wyłączonej przeglądarce) i znowu restart.

Noi nic, w dodatkach nic się nowego nie pojawiło (a chyba wtyczka Shockwave Player powinna zmienić wersje z 9.0.28.0 na tą instalowaną), po prostu żadnych efektów.

Gdzieś wyczytałem, że powinienem odinstalować tą starą wtyczkę Shockwave Player (którą w tej chwili mam w wersji 9.0.28.0) i zainstalować na nowo, ale nie wiem jak odinstalować wtyczkę, gdyż w panelu jest tylko opcja "Wyłącz".

W innym miejscu dowiedziałem się, że przeglądarki mogą mieć konflikt tej wtyczki między sobą. Miałem Chrome-a, gdzie wszystko działało, spróbowałem go odinstalować i znowu powtórzyć instalację, ale znowu nic... :frowning:

(eddie71) #7

Z poziomu przeglądarki można tylko wyłączyć działanie tej wtyczki.

Żeby odinstalować Flash Playera trzeba w panelu sterowania wybrać opcję "Dodaj/Usuń Programy" .

Tam po kliknięciu w nazwę "Adobe Flash Player plugin" pokazuje się opcja "Usuń".

Posługuję się na przykładzie z Windows XP ale w Win7 jest chyba podobnie.

(Dante666) #8

No jest tam Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit, ten zainstalowany, który nie działa w FireFox-ie. Mi chodziło o tą wtyczkę Shockwave Player, której tam nie ma.

-- Dodane 04.01.2012 (Śr) 21:56 --

Problem rozwiązany (uff... w końcu)

Bardzo pomógł mi ten temat:

problem-instalacja-flasha-firefox-t378384.html

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam