Problem z instalacją Flash Playera

Mam problem i pozostało mi liczyć tylko na Waszą pomoc.

Otóż:

Nie mogę zainstalować Flash Playera. Próbowałam i nową wersję i starszą też. Po ściągnięciu na dysk, klikam, chwilkę się instaluje i znika :frowning:

Czytałam, że dużo ludzi ma podobne problemy, ale rozwiązania nie znalazłam.

Chodzi mi oczywiście o zainstalowanie Flash Playera na dyslu, ponieważ nie mam czym otworzyć plików *.fla

Sprawa jest pilna a ja stoję w miejscu i coraz bardziej głupieję :?

Gdyby to było istotne, to uzywam 3 przeglądarek: IE, Firefoxa i Opery - ze względu na konieczny podgląd robionych stronek.

HELP! Czy ktoś wie, co z tym zrobić? :frowning:

z tego co mi wiadomo(moge sie mylic to mnie poprawcie) pliki *.fla otwiera np edytor do flasha…macromedia FLASH MX a flash player pliki *.swf

margott

Prawodpodobnie zainstalowałeś Flash Playera, ale on integruje się z przeglądarka internetową i odtwarza Ci tego typu animacja, filmy wprost ze stron internetowych. Ja także nie mam na dysku programu Flash Player, chociaż instalowałem Macromedia Flash Player.

I chyba się instalnął. Pytanie tylko, której przeglądarce podrzucił wtyki ?. Mam też 3 przeglądarki i jak instalowałem wersje 9 Flasha, to tylko u jednej znalazłem npswf32.dll (dla IE jest inna).

http://www.savefile.com/projects.php?pid=147103

Odpalasz Browserplugins.exe w katalogu wtyczek Opery lub FF.

Kojot

To jest to samo

Gwoli ścisłości - to jest produkt Adobe aktualnie. Adobe przejęła Macromedię.

Poszukaj na dysku - na pewno masz :slight_smile:

Zresztą:

I wszystko jasne - dla tych co nie są w temacie.

*.fla - jest plikiem roboczym programu Flash (bez względu na oznaczenie, MX, 2004, etc.) - tak jak dla Corela --> *.cdr, dla PS --> *.psd etc.

*.swf - jest plikiem przeznaczonym do rozpowszechniania - jak np. *.pdf, *.jpg etc., chyba nie trzeba tłumaczyć dalej

Więc tak. Owszem, wtyczki zainstalowały się w Operze i Firefoxie, ale nie o to mi chodzi. Ja muszę mieć możliwość podglądu na dysku owych plików *.fla i możliwość ich edytowania.

Plugin w przeglądarce nic mi nie daje.

Może nie wiem wszystkiego, więc jeszcze raz proszę, poradźcie, co zrobić, żeby móc na dysku podejrzeć jak wygląda dany plik *.fla i dodatkowo móc go edytować a potem zapisać do *.swf.??? :?

P.s. vather

Nie jestem mężczyzną :wink:

Flash Professional 8

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=14&id=290

Niestety płatny.

Ja wiem, że to jest to samo, właśnie pisze, że gdy zainstalujesz paczke Macromedia Flash Player, to nie znajdziesz na dysku żadnego odtwarzacza, poprostu będzie on w przeglądarce.