[problem]z instalacją forum

witam,

mam problem z zainstalowaniem forum phpBB na serwerze host.sk :frowning:

pomyślałem więc ze jesli wczesniej instalowałem forum na lycosie, to mozeby

zainstalowac to forum tam, a potem przeniesc je na host.sk :smiley:

co o tym myslicie? da rade? :?

przeniesc mozesz baze danych, ale z calym forum raczej bedzie ciezko. Moze powiedz na czym polega problem podczas instalacji, i tutaj uda sie cos poradzic

Przenieść forum razem z bazą danych to da się zrobić.

Niżej zamieszczam link do tematu w którym pisze jak to zrobić na modyfikacji phpBB by Przemo. Zwykłe phpBB pewnie podobnie się przenosi :mrgreen:

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view … 48&start=0

ale jak myslicie, wszystko potem bedzie działac bez problemów? :?

Jeżeli przy przenoszeniu się nie pomylisz to powinno być ok. Pamiętaj że tam pisze jak to zrobić na phpBB by Przemo więc na zwykłym phpBB może to trochę inaczej wyglądać(słyszałem że na phpBB by Przemo są inne zapytania do bazy)

a ja własnie bede przenosil phpBB modified by Przemo v1.9 :smiley:

W pierwszym poscie napisałeś:

Nie napisałeś że by Przemo i myślałem że zwykłe php. :?

wiec zrobie tak:

zainstaluje forum na lycos.co.uk i potem te zainstalowane forum przeniose na host.sk :smiley:

dzieki temu nie będe musiał instalowac forum na host.sk :stuck_out_tongue:

Po co tyle tego robić :? Nie lepiej od razu zainstalować forum na host.sk ?? Instalacja na host.sk to nic strasznego :slight_smile: Zajrzyj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 02&start=0

taaak, tyle ze jak wpisuje adres instalacyjny forum to pokazuje mi sie:

Warning : Couldn’t connect to MySQL database :frowning:

dlatego własnie chce tak zrobic :smiley:

widocznie wpisujesz zle dane do konfiguracji mysql, zrob screena z instalacja i tym co podczas niej wpisujesz, a zobaczymy co jest nie tak, bo jak forum przeniesiesz to tez mozesz miec problemy z baza

wszystko wpisuje dobrze tylko widocznie cos u nich sie z bazą MySQL chrzani :?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2) in /mnt/storage/users/r/t/c/rtcw-et/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mnt/storage/users/r/t/c/rtcw-et/forum/db/mysql4.php on line 331

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mnt/storage/users/r/t/c/rtcw-et/forum/db/mysql4.php on line 332

Close

[New Host.sk]

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.

Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2)

a phpMyAdmin dziala prawidlowo? jezeli tak to musisz cos chrzanic w instalacji, jezeli nie to i tak i tak nieprzeniesiesz forum. sprawdz czy masz analogicznie wypelniona instalacje, bo wg. mnie to na 90% jest to -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 02&start=0

no nic, założe nowe konto i zrobie wszystko od nowa :slight_smile:

po co? po kazdej nieudanej instalacji upewnij sie tylko ze baza jest czysta, ewentualnie zmieniaj prefix, nie ma sensu zakladanie nowego konta… mozesz wejsc w phpMyAdmina?

na host.sk nie ma phpMyAdmin :?

mozna wejsc tylko do bazy danych :frowning:

hmm racja… a mozesz w jaki kolwiek inny sposob wejsc do swojej bazy? jestes pewien ze utworzyles baze danych, a nastepnie podczas instalacji podajesz prawidlowe dane dostepowe do bazy? jezeli to mozliwe to wklej screena z instalacji phpBB juz wypelnionego, niemal nawpewno cos robisz zle…

Proszę zmienić temat wątku na konkretny, inaczej :arrow: Śmietnik

:!: :!: :!:

ok, potem zamieszcze screena z instalacji forum :smiley:

teraz bede wrzucał katalog forum na serwer :slight_smile:

to screen z bazy danych:

db6or.png