Problem z instalacją gg

:? mam kompa z vistą o kilku dni, zainstalowałem blouconnect, sciagłem gadu gadu 7.7 i gdy chce zainstalować to wyskakuje mi :

the installer you are trying to use is corrupted or incomplet.

This colud be the result of a damaged disc, a filed downland or a virus

It may be possible to skip this check using the/NCRC command thr switch(NOT Recommended)

Mam viste home premium, była już zainstalowana na laptopie(nowy)

Może mam cos żle ustawine(nic nie grzebałem)

Winap mi chodzi, extrem relly też

Pomóżcie

Dzienki :?

No jak komunikat wskazuje - może instalka źle ci się ściągnęła. Ściągnij raz jeszcze, i to oczywiście oryginalną wersję ze strony gadu-gadu.pl .

Opcję że masz wirusa bym jednak odrzucił, skoro to świeża instalacja.

A jeżeli ponowne ściągnięcie instalki nic nie da (dla pewności sprawdź czy nowo ściagnięta zajmuje dokładnie tyle samo co ta o której piszesz, być może coś zrywa ci połączenie/pobieranie i stąd nie do końca się ściąga - wtedy za każdym razem będą się różniły rozmiarem) możesz uruchomić instalację, jak mówi komunikat, z komendą /NCRC, by wyłączyć sprawdzanie sumy kontrolnej (swego rodzaju sprawdzanie poprawnego rozmiaru instalki), ale to kiepskie rozwiązanie - sprobuj gdy będziesz miał pewność że ściągnięta instalka na pewno nie jest uszkodzona.

3 razy sciągałem ze strony gadu gadu i caly czas ten sam błąd:(

co robićć??

Sprawdziłeś rozmiar?

Przed chwilą ściągnalem i zainstalowalem najnowszą wersję GG 7.7 [build 3725], wszystko poszło jak po maśle.

Instalka zajmuje odpowiednio:

Rozmiar: 4,14 MB (bajtów: 4 349 168)

Rozmiar na dysku: 4,14 (bajtów: 4 349 952)

Sprawdź czy masz identyczne (co do bajta) rozmiary instalki. Jak tak to wszystko z nią w porządku i sprobuj uruchomić ją z komendą /NCRC.

ok spróbuje

ale jak z komendą /NCRC gdzie ją wpisać??

klikam w instalke i zezwalaj klikam

gdzie tam moge coś wpisać??

Spróbuj tak:

Start->Uruchom, tam kliknij “Przeglądaj”, znajdź plik z instalką i kliknij OK. Gdy już będzie w poleceniu Uruchom ścieżka do niej - wpisz na końcu /NCRC i kliknij enter.

Z tego co udało mi się wyczytać problem u niektórych występuje podczas instalowania na czystym (nowo zainstalowanym) systemie. Nigdzie natomiast nie znalazłem sposobu na poradzenie sobie z tym.

Nie wiem czy dobrym rozwiazaniem jest instalacja z /NCRC, ale ja bym spróbował ;).

Jak to nie pomoże to spróbuj zainstalować Tlen’a (ma wtyczkę do GG w standardzie) ze strony http://www.tlen.pl .

Wiem, że to żadne rozwiązanie problemu, ale jeżeli zależy ci na szybkim kontakcie z kimś na GG to jedyne rozwiązanie jakie widzę. A potem na spokojnie możesz szukać rozwiązania by zainstalować oryginalne GG.

Re: problem z instalacją gg

Proponuje zainstalować AQQ doskonale współpracuje z Vista sa tam serwery AQQ,GG i TLENU, pozdrawiam :wink:

To mi wygląda na 100% infekcję. To że to czysta instalacja to nie znaczy że “czysta”. Mógł być przecież wcześniej zainstalowany winamp czy relly a nawet sterowniki (jeżeli były instalowane z dysku - innej partycji). Proponuję skorzystać z jakiegoś internetowego antyvira lub choćby skanera secuni.

miras7 , Mam pytanie , udalo ci sie zainstalowac te gg ? bo ja probuje i dalej nic , a tlen nie za bardzo mi odpowiada… :frowning: prosze o szybka odpowiedz :slight_smile:

Hmmm miałem ten sam błąd i ściągłem GG nastepnego dnia i wszystko zainstalowało się pięknie :slight_smile:

Moim zdaniem ten błąd oznacza, że plik nie jest ściągnięty w całości

Internet Explorery tak niestety mają. Zdarza im się przerwać ściąganie z niewiadomego powodu :slight_smile:

PozdrO

dobra , jakos sobie poradzilam :smiley: sciagnelam gg nie ze strony gadu-gadu , ale jakiej innej i dziala :smiley: ufff to bardzo dobrze bo nie nawidze tlena … :))