Problem z instalacja gier

Witam,

od jakiegoś czasu obserwuje u mnie na kompie następujący problem: po włożeniu płyty z grą, komputer czyta ja bez problemów. Włączam więc instalację. I nie wiedzieć czemu w pewnym momencie instalacji ( za każdym razem w innym) instalacja po prostu się zawiesza. Mogę wszystko robić na kompie, w menedżerze nie jest napisane “Brak odpowiedzi” tylko po prostu pasek instalacji stoi i ani drgnie. Czekanie nie pomaga (czekałem ok. 30 min.). Czasem też gdy próbuje nacisnąć “Anuluj”, explorer.exe (nie wiem czy dobrze napisałem) przestaje działać i znika np. dolny pasek z pulpitu. Wtedy pomaga tytlko restart. Czasem jednak instalacja daje się normalnie anulować.

Aha i jeszcze trzy rzeczy:

-jak zgram zawartość płyty na dysk i instaluje z dysku to jest OK i nie ma problemów.

-to nie jest przykład jednej gry, dzieje się tak przy każdej. Porysowane płyty nie wchodzą w grę.

-kiedy jeszcze instaluje się z płyty ( tzn. póki się nie zatnie), Dvd rom lekko buczy (normalny dźwięk) i świeci się dioda. Gdy przestaje się instalować, dioda przestaje świecić i nie ma już tego odgłosu, tylko cisza, jakby przestało czytać płytę.

Nie wiem też czy to ważne ale mam też jakiś wirtualny dysk ( chyba pozostałość po Deamonie). Może to przez to?

Z góry dzięki : )

PS. Małe programy instalowane z płyt działają. Instalacja nie zdąży się zaciąć.

Radziłbym skombinować jakiś inny napęd i sprawdzić czy pod nim coś takiego się dzieje. Możliwe że napęd powoli odchodzi z tego świata

Szybciej niż w weekend tego nie zrobię. Miałem nadzieję że może po prostu coś trzeba ustawić w kompie.

Podłączę inny napęd i dam znać.