Problem z instalacją głośników 5.1

Witam kupiłem właśnie takie głośniki:

http://www.allegro.pl/item389604185_glo … d_ss_.html

oraz taką kartę muzyczna:

http://www.allegro.pl/item389632799_sou … klep_.html

I mam z tym problem Mianowicie po zainstalowaniu karty działają mi tylko 2 przednie głośniki i subufer, natomiast trzy pozostałe(2 tylne i jeden środkowy) tylko syczą. Nie wiem co z tym zrobić. Może popełniłem jakiś błąd w instalacji? A może problem stanowi zintegrowana karta muzyczna? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Z panelu sterowania weź Speaker Settings, przełącz na tryb 5.1. To samo zrób w panelu sterowania>dźwiękach->ustawieniach głośników.

Nie mam w Panelu sterowania opcji Speaker Settings, natomiast w ustawianiach dziwięku mam ustawione na 5.1 i dalej lipa.

Teraz sprawdzilem i widze ze dziala wszystko w all playerze przy filmach, natomiast przy muzyce z winapma dzialaja tylko 2.

Ajć pomyliłem się w menu start->creative->sound blaster…-> lub PPM na ikoncecreativea (volume control) na pasku narzędzi i wybierasz speaker settings.

no tam mam na 5.1 tylko jak pisalem czesniej nie dziala mi w winampie :expressionless:

a więc tak Creative EAX Settings->zakładka CMss 3D ->zaznaczasz enable CMSS 3D Surround i Stereo Surround i gra gitara…

Winamp ->Preferencje->Otwarzanie->zaznaczasz ‘zezwalaj na dźwięk 24-bitowy’ i ‘zezwalaj na dźwięk przestrzenny’ i po ptokach…

Jednak przy filmach rowniez nie dzialaja wszysrkie, dzialaja 4/5 , nie dziala prawy tylny glosnik.

a więc tak Creative EAX Settings->zakładka CMss 3D ->zaznaczasz enable CMSS 3D Surround i Stereo Surround i gra gitara...

zrobilem to i jest to samo, tak samo jest rowniez w grach tez dzialaja tylko 2/5 :frowning:

A więc tak Creative Speaker Settings-> kliknij na Channel… i teraz sprawdź czy słychać wszystkie głośniki,

dla pewności powtórz test, ewentualnie jeśli nie słychać któregoś kanału sprawdź połączenia, prawdopodobnie coś namieszałeś…

Tylny lewy i tylny prawy mowi w tym samym glosniku, zaraz posprawdam polaczenia ale wydaje mi sie ze jest wszystko dobrze podlaczone

EDIT:

Potwierdzam, glosniki sa dobrze popodlaczane do subufera

EDIT2:

Dobra Panowie znalazlem przyczyne, dziekuje wszystkim za pomoc :slight_smile: