Problem z instalacją głośników

Mam ogromny problem dotyczący głośników. Otóż wcześniej miałam zainstalowane 2 Windowsy na jednym komputerze i tylko na jednym były zainstalowane głośniki, teraz po wykasowaniu tego Windowsa z głośnikami nie mogę ich zainstalować na drugim. W ogóle komputer nie odnajduje nowego sprzętu:(

Co mam zrobić, aby je zainstalować???

Bardzo proszę o pomoc. :wink:

Poszukaj sterowników do karty dzwiękowej, może wtedy zadziałają. A co do odnajdywania nowego sprzętu, może nie odnajduje, bo nie współpracuje dany sprzęt z tym systemem, lub sterownik nie współpracuje.

Dodam, że niebardzo się na tym znam. Więc jeśli ten sprzęt nie współpracuje z tym systemem, to czy mogę coś zrobić???

Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy w ogóle są wyświetlane jakieś kontrolery dźwięki. Jeżeli tak, to spróbuj “zaktualnizować oprogramowanie sterownika”.

I<3U ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

I<3U , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Sprawdziłam:

Nazwa płyty głównej MSI KT4V (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT400

Karta dźwiękowa Realtek ALC650 @ VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

I co teraz??? :wink:

I<3U , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Dziękuję seba86mu, ale zainstalowanie tych sterowników nic nie pomogło:( Naprawdę nie wiem co mogę zrobić:(

I<3U , sprawdź w “Menadżerze Urządzeń”, czy nie ma tam żółtych wykrzykników, bądź znaków zapytania.

Jeżeli są, to w jakich pozycjach.

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Są znaki zapytania w :

Inne urządzenia

Kontroler PCI Simple Communications

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

I<3U , głośniki podłączone masz do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ?

Kliknij dwukrotnie na ikonce głośniczka na pasku tray, ustaw wszystkie suwaki maksymalnie do góry (szczególnie “Wave” i “Regulacja głośności”).

Tak, wszystko jest odpowiednio podłączone.

I te suwaki też są na maxa.

Naprawdę już nie wiem co może być przyczyną:(