Problem z instalacją grub-a

(Email8trash) #1

Witam,

W trakcie instalacji linuxa z live usb(Debian), instalator chse się połączyć z siecią, jednak nie wykrywa on mojej karty sieciowej tp-link wn722n. Po instalacji pojawia się pytanie czy chcę pobrać dodatkowe pakiety z serwera(daję nie, gdyż nie mam internetu). Następnie instaluje się grub i... błąd. Ok, gdy przez terminal chcę zainstalować gruba (apt-get install grub-pc) dostaję kilka komunikatów o braku połączenia z serwerem. Wiecie może czy problem z grubem spowodowany jest brakiem dostępu do sieci?

Pozdrawiam

*błąd podczas instalacji gruba to mniej więcej coś takiego: grub-pc failed to install into /target/

(jakubgross) #2

Masz gruba w głównym sektorze rozruchowym? No przecież apt-get install wszystko pobiera z internetu. Może jeszcze raz spróbujesz zainstalować system? Jaka to wersja Debiana?

(enedil) #3

Skoro nie zainstalowałeś GRUBa, bo nie masz neta, to jak mieć możliwość instalacji na dysku?

(Email8trash) #4

Nie mam internetu jak uruchamiam system z live usb. Pobrałem najnowszą wersję debiana x64 z KDE(wersja 7.5). Tak, wiem że apt-get pobiera z pakiety z internetu ale 1)znalazłem informację, że moja karta sieciowa jest obsługiwana(system zawiera sterowniki), 2) jak instaluję linuxa, to instalator powinien zawierać gruba i go zainstalować…

Nie mam żadnego systemu na kompie, instaluję Debiana jako pierwszy system. Cały dysk jest pusty.

Dobra problem rozwiązany. Pobrałem jakąś dystrybucje do naprawy dysku. Po ukończeniu procesu naprawy (jakieś sektory były uszkodzone) udało mi się zainstalować system.