Problem z instalacją gry BiA

Mam problem z grą “Brothers in arms earned in blood” wydanie superseller. Czytałem już na kilku forach internetowych jak problemom rzekomemym zadziałać (włączyć jako administrator, itp.) lecz u mnie jest nieco głębszy problem. Otóż po odpaleniu gry jako administrator, pojawił się jakiś pasek (instalacyjny?) z prośbą o uruchomienie ponowne komputera (niżej była informacja coś o systemie zabezpieczającym).  Zrobiłem więc tak, lecz system już po ponownym odpaleniu nie chciał się uruchomić. Wyskakiwało okno: uruchom system normalnie lub uruchom narzędzia naprawcze(?), po tym porada żeby włozyć płytę instalacyjną, zmienić język i wybrać opcję napraw. Na telefonie wyczytałem żeby popróbować powciskać f8 lub delete a potem wybrać opcję uruchom system windows sprzed zmiany ustawień(?)/awarii. Zadziałało. Grę odinstalowałem i minęło trochę czasu a gra dalej mnie korci by ją ponownie zainstalować (powspominać czasy dzieciństwa). Dodatkowo dodam, że gra działała bez zarzutu na 2 poprzednich komputerach: jeden z systemem vista drugi windows 7.  Macie może jakieś pomysły co za tym stoi, jak temu zaradzić?

A obecny system to … W10 ?

Nie… windows 7 :slight_smile: (nie lubię nowości)

 

Próbowałeś zainstalować zaktualizowany sterownik StarForce ?

@veers Powiem szczerze, że niewiem nawet o jaki sterownik chodzi… ale teraz widzę, że do gry jest dołączona dodatkowa płyta “bonus cd”. Nigdy wcześniej jej nie odpalałem. Jest na niej m.in. patch v1.03. Jest on potrzebny?

Chodzi o zabezpieczenie antypirackie. Aktualizację możesz znaleźć tutaj: http://www.star-force.com/support/drivers/ aczkolwiek jak to się zachowa ? Nie wiem. Pod Windows 7 działało, ale potem bywało różnie, a Windows 10 to już w ogóle zagadka. Kiedyś dystrybutor (Cenega) udostepniał plik usuwający to zabezpieczenie, ale dziś widać tylko patch uruchamiania pod Vistę oraz patch ogólny do wersji 1.2 (możesz je pobrać stąd: http://www.cenega.pl/pliki/patch/wszystkie/b/2)

Patche sa potrzebne, ale i tak najpierw musisz zainstalować grę, a z tego co napisałeś - przy uruchomieniu pojawia się problem typowy dla zabezpieczenie Star Force.

@veers Chyba sobie jednak odpuszczę całe to granie… ale dzięki za odpowiedź, może innym się przyda :slight_smile: