Problem z instalacją gry na pendrivie

Udało mi się zainstalować na pendrivie grę Need for Speed Shift, niestety sztuka ta nie udała mi się z grą Call of Duty 4 Modern Warfare, gdyż wyskakuje komunikat, że nie można jej zainstalować na dysku G (mój pendrive). Słyszałem, że istnieje metoda na to, by system traktował pendrive’a jako dysk stały a nie wymienny, bo rozumiem, że o to w tym chodzi. Wygooglałem jakąś metodę dla Windowsa XP (zmiany w rejestrze itp.), nie znalazłem natomiast żadnego sposobu na rozwiązanie tego problemu w Windowsie 7. Pomoże ktoś?

szarik14 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty. Przenoszę do odpowiedniego działu.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Masz za mało miejsca ,no COD4 to tak lekko 7 GB i odradzam instalowania gier na pendrive bo są za wolne,mają za słaby wewnętrzny transfer,nim ta gra się włączy itp ,to cho cho ,o płyności wczytywania tekstur także nie wspomnę.

Za '‘mały’'pen :stuck_out_tongue: Po za tym czasem taka gra po przeniesieniu na inny PC może nie działać , gdyż mimo że instalujemy grę na innym dysku/partycji- to i tak pewne pliki są instalowane na partycji systemowej.

Ja np. ‘‘nagrałem’’ grę NWS MW na płytkę dvd , i działa ona na drugim PC bez instalacji, i doczytuje się z płytki jak to ma miejsce w konsolach :lol: Z kolei inna gra zaczęła działać dopiero po zainstalowaniu na drugim PC plików Blink Wideo z oryginalnej płytki.