Problem z instalacją i biosem - tryb AHCI

Witam

Prosiłbym moda o zmiane nazwy tematu z “Problem z instalacją i biosem - tryb AHCI” na “Problem z instalacją - brak reakcji” bo sytuacja uległa dużej zmianie.

Otóż mam problem z moim nowym kompem.

Ten komp to płyta Asus m4a79xtd-evo, procesor Phenom 2 x4 945 3,0, pamiec ddr3 4gb 1333 dual, dysk samsung hd154ui, grafika GTX260 448B ddr3.

Aktualnie zainstalowany mam system Windows XP SP3, a chciałem zainstalować Windows 7, lecz po zbootowaniu płyty, załadowaniu plików instalacja zatrzymuje się w momencie gdzie jest tapeta z win7 i kursor myszki i nic się nie dzieje. Poczytałem trochę i forumowicze radzą zmienić tryb dysku na AHCI. No i tak zrobiłem lecz się trochę zdziwiłem bo zauważyłem, że w bios w ogóle nie wykrywało mi dysko, jednak wystarczyło przełożyć do innego wejścia sata (było w sata 5, a przełożyłem do 1) i bios wykrywa dysk, lecz instalacja Win7 nadal zatrzymuje się w tym samym momencie :cry:

prosze o pomoc

Na niektórych maszynach bywa tak, że instalator Windows 7 przed wyświetleniem początkowego menu instalacji wyświetla tylko tło i kursor nawet przez 10 minut. Jest to normalne. Niestety nie wiem czym spowodowane. Zalecam przywrócenie ustawień SATA II z AHCI. Poczytaj: Wikipedia - AHCI Wikipedia - SATA

trochę poczekać podczas instalacji

na samym początku musisz poczekać i po wybraniu języka też musisz poczekać