Problem z instalacją jakichkolwiek sterowników

Witam, przychodzę do Was z problem który jest dość bolący.
Z góry uprzedzę, że nie chcę uniknąć formatu, odświeżania oraz przywracania systemu do fabryki.
Laptop: Fujitsu LiteBook U Series
System: Windows 8.1 Pro
Mam problem z instalacją jakichkolwiek sterowników. Automatyczna instalacja nie przechodzi. Jeśli instaluje je ręcznie to tak jakby dokłada moje sterowniki do systemu ale nie może ich powiązać (?) z urządzeniem.

Wywala komunikat: Jeden z instalatorów tego urządzenia nie może w tej chwili wykonać instalacji.

Co już próbowałem:

  • sfc /scannow
    Efekt: Windows Resource Protection could not perform the requested operation
  • dism /online /cleanup-image /restorehealth
    Efekt: * Error: 14098 Magazyn składników jest uszkodzony.
  • Sprawdziłem zainstalowane aktualizacje, większość ma status “Niepowodzenie”
  • Sfcfix.exe wywala ERROR_FILE_NOT_FOUND prawdopodobnie chodzi o plik CheckSUR. log i faktycznie go nie ma, nie wiem jak go utworzyć ( czy on się nie tworzy przy użyciu sfc?)

Dowiedziałem się, że właściciel tego lapka przełożył dysk z innego laptopa do tego właśnie Fuji, bez reinstalacji itp. to prawdopodobnie jest powodem tych dziwnych zachowań.

Jakieś propozycje? Walczyć z tym jeszcze czy juz nie ma nadziei?

Jeżeli dobrze rozumiem. Do laptopa został przełożony z innego laptopa dysk systemem i chcesz żeby to zadziałało? Powodzenia. :slight_smile:

On juz tak rok pracuje :smiley:
Ogólnie to była akcja taka że na Fuji był dysk z win10 a na drugim lapku dysk z win 8.1.
Z niewiadomych mi powodów zostały one wymienione między sobą. Win10 sobie poradził, a win 8.1 jak widać. Dałem już info, że tutaj bez reinstalki albo chociaż refresha nic się nie da zrobić ale jeszcze pytam mądrzejszych :wink:

Jeżeli to laptopy z licencją OEM to żonglowanie między nimi dyskami z zainstalowanym systemem śmierdzi również łamaniem licencji.

To nie jest OEM i nie rób offtop’a.

Nie ma tu żadnego offtopa.
Wszystko co tu do tej porty zostało napisane przeze mnie tyczy się tego co sam opublikowałeś. Żonglowanie dyskami z zainstalowanym systemem między dwoma laptopami. Co prawda nie rozwiązuje to głównego problemu ze sterownikami ale jest częścią tego tematu.
Ja innego rozwiązania jak instalacja nowego systemu “po Bożemu” nie widzę. Zabawa z przenoszeniem dwóch różnych systemów z dwóch różnych laptopów nie może się po prostu dobrze skończyć.

Chodziło mi bardziej o to, że zawalasz temat postami które nie wnoszą nic a nic do tematu.
Jeśli chodzi o przekładkę dysków z zainstalowanymi systemami to istnieją takie które bez problemu sobie poradzą ale nie jest to Win8.1 ani niższy. Sam robiłem przekładkę dysku z debianem 8 i nie było żadnego problemu. :smiley:

Cd reinstallu mam takie samo zdanie i wiem dobrze, że to najlepsze wyjście.
Ale szukam po prostu alternatywy, bo o to mnie poproszono :wink:

Licencja OEM przypisywana jest do płyty głównej a nie do dysku. W przypadku Windows 10 dochodzi jeszcze przypisanie do konta M$ więc nie ma tu żadnego łamania licencji. Klucz jest w BIOSie płyty głównej i instalacja na nowo systemu powinna załatwić sprawę. System sam powinien znaleźć klucz - jeśli komp/lapek kupiony był z oryginalnym systemem.

A dysk na którym jest system pod co podpinasz przenosząc go pod nowy komputer/laptop? tego nie wolno robić.

No oczywiście, że po wykasowaniu starego systemu.

No właśnie ale tutaj nie było skasowania systemu. Dysk z innego laptopa został przeniesiony do innego z całym systemem. Dlatego zapytałem o licencję.

Klucz poszyty w BIOSie nie pozwoli na aktywację innego systemu - no chyba, że ktoś kupi w sklepie osobny system.

Boze… licencja MSDN. Skończcie temat licencji.