Problem z instalacją Java

Witam,

Otóż chciałem dzisiaj wejść na stronę która wymaga Javy (np. kurnik, czat).

Problem polega na tym, że gdy uruchomiłem w/w strony to Java nie uruchamiała się.

Odinstalowałem ją, usunęłem wszystkie pliki programem JavaRa 1.16, przeskanowałem rejestr CCleaner’em i uruchomiłem ponownie system.

Następnie pobrałem najnowszą wersję Javy (Version 6 Update 26), uruchomiłem instalację lecz po instalacji (po kliknięciu na przycisk Finish)

wyskoczył mi następujący błąd:

Screen:

javai.png

Instalowałem na koncie administratora, wyłączyłem zaporę a AV (ESET Smart Security 4), zmieniałem lokalizację instalacji. Nic z tych czynności nie pomogło.

W czym może tkwić problem aby poprawnie zainstalować Javę i mieć możliwość uruchamiania stron które jej wymagają?

System : Windows 7 Ultimate x64 SP1, zainstalowane wszystkie aktualizacje

Z góry dziękuję za każdą otrzymaną pomoc.

Poczytaj może to będzie pomocne

http://www.java.com/pl/download/faq/java_win64bit.xml

Próbowałem, zainstalowanie 64-bitowej wersji programu nie pomogło, co prawda błąd ze screena już nie wyskoczył ale Java nadal się nie uruchamia poprawnie. Przy uruchomieniu np. Czaterii wyskoczyła chmurka w prawym dolnym rogu z informacją o Javie i to było na tyle.

Java zostawia dużo śmieci i CCleaner to za mało. Musisz wyrzucić z rejestru. Tak w każdym razie było w moim przypadku i to całkiem niedawno. Pomógł mi forumowicz.

Usuwałem wszystkie śmieci Javy programem JavaRa, niestety to nie pomogło.

Bawię się przy tym już kilka godzin, nie udało mi się nic zrobić, trzeba zastosować chyba “najlepszą metodę na naprawę” jaką jest format :wink:

Zresztą przyda się w sumie :slight_smile:

Jak uważasz, ale tym bardziej nie zaszkodzi spróbować i usunąć resztek Javy: uruchamianie: regedit - HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - znajdź Javę i usuń (najpierw odinstaluj, skoro znowu wrzuciłeś).

Tak jest w XP, mam nadzieję, że w przypadku W7 niewiele to się różni.

Usuwałem ale coś mi nie wyszło bo dalej nie działało, zrobiłem format dysku i teraz działa. Jakiś syf miałem na dysku pewnie dlatego nie działało.

Dziękuję za pomoc.