Problem z instalacją Joomli

Witam, jestem zielony w Joomli, nigdy nie miałem z nią doczynienia, tworzyłem strony tylko w HTMLu w notatniku, poczytałem trochę po forach, żeby nauczyć się PHP, najlepiej przy pomocy Joomli, więc:

1)Pobrałem i zainstalowałem Xampp, tak radzono

2)Pobrałem plik Joomla_1.5.1-Stable-Full_Package.zip i jak gdzieś przeczytałem rozpakowałem go do

d:\program files\htdocs\strona

3)Wpisałem w przeglądarce http://localhost/strona

4)Tutaj wybrałem język,…, itd, nigdzie przy istalacji nie występował czerwony kolor, który oznaczałby jakiś błąd, doszedłem do punktu 5 : FTP Configuration i występnuje błąd

Could not connect to the database. Connector returned number: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

gdy uruchamiam xampaa to apache, mysql, Filezilla mam uruchomione

gdzieś przeczytałem coś takiego:

Banalna rada instalator nie utworzy bazy danych bazę należy utworzuć przed uruchomieniem instalatora .

wersja Joomli: Version 1.5

proszę o pomoc

Joomla, jak każdy CMS potrzebuje bazy SQL do poprawnego działania. Przy instalacji każdego CMS’a musisz podać dane dostępowe do bazy SQL

np:

$link = mysql_connect("localhost", "uzytkownik", "haslo")

or die("Nie można połączyć się z MySQL");

Widocznie albo podałeś niewłaściwe dane do zalogowania się i dostępu do bazy SQL, albo nie podałeś ich wcale.

Jak chcesz się bawić w testowanie CMS lokalnie to polecam pakiet KRASNAL SERV 2.7

Posiada serwer WWW, FTP, PHP 4, PHP 4, Apache i phpMyAdmin, jest prosty w konfiguracji i mnie osobiście jeszcze nigdy nie zawiódł …

wielkie dzięki kalamita za polecenie krasnala, respect

Nie ma sprawy :slight_smile: