Problem z instalacją Kali Linux na Asusie Eee PC z Pendrive

Cześć,

 

mam problem z instalacją Kali Linux.

Stworzyłem bootowalnego pendrive i chcę normalnie w trybie graficznym zainstalować system.

Niestety wyskakuje błąd, że system nie wykrył nośnika CD. Potem mogę go wybrać ręcznie, ale chyba też go nie wykrywa. Bootowalny pendrive stworzyłem programem YUMI. Dodam, że system z LIVE CD działa. Jak mógłbym wybrać właściwą ścieżkę do instalacji? Mój notebook to Asus Eee PC.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, :slight_smile:

Jakub Gross

 

 

Sądząc po avatarze nie będę musiał tłumaczyć do czego służy to polecenie i jak go zastosować. Jak by coś to pisz :wink:

dd if=/path/to/image.iso of=/dev/sdc bs=8192k

No… Tylko nie znam lokalizacji swojego Pendrive.

Ile masz fizycznych dysków twardych? Jeśli jeden to pendrive będzie się nazywał /dev/sdb

Możesz to sprawdzić poleceniem “fdisk -l” i poznać pendrive np po pojemności. Jeśli nie potrafisz rozpoznać to wklej co wyświetla fdisk oraz gdzie masz plik iso to podam ci pełne polecenie.

Podając nazwę pendrive nie wpisuj partycji np NIE /dev/sdb1 tylko /dev/sdb.

Nie pomyl nazwy dysków bo polecenie nie zapyta czy jesteś pewny tylko nadpisze dysk :wink:

Polecenie nie ma opcji verbose więc będziesz musiał czekać cierpliwie bez informacji o przebiegu kopiowania, ew. informacje poda tylko w przypadku błędów.

ISO kopiowane w ten sposób MUSI działać :smiley:

Mam jeden fizyczny dysk twardy podzielony na partycje. Wyniki polecenia fdisk -l:

Tą komendę to będę miał wpisać na TTY przy instalacji (chodzi o tą co podałeś do tego .iso)?

Nie, ta komenda służy do skopiowania obrazu iso płyty instalacyjnej na pendrive. Jeśli twój pendrive to ten 4gb dysk to wpisz

dd if=/ścieżka_do_twojego_obrazu.iso of=/dev/sdb bs=8192k

dd - program do kopiowania bit w bit identycznych danych

if - parametr wejściowy (in file)

of - parametr wyjściowy (out file)

bs - wielkość sektora, w zasadzie bez niego też powinno odpalić, ale chce wykluczyć kwestię źle przygotowanego pendrive więc dodaj

Sądzisz, że to jest wina YUMI?

Nie jestem po szkole wróżkarskiej wiec chce wyeliminować możliwości niepowodzenia :wink: Jeśli pobrałeś iso i sumy kontrolne (SHA1SUM: 89acef59694abc6858da681bb466355f6a31fdb6 dla 32bit lub SHA1SUM: 2744d50f56c3d6332bc75e676f36aad3058d0aad dla 64bit) się zgadzają to wydaje się że problem leży w źle przygotowanym pendrive.

Czyli mam go sformułować i nagrać obraz jeszcze raz za pomocą tego polecenia?

Nie musisz go formatować, podanie przeze mnie polecenie usunie tablice partycji

Okej.

Problem rozwiązany.

Pomógł Win32DiskImager.

Dzięki za pomoc.