Problem z instalacją kamery


(Imperial_Dragon) #1

Witam kolegów i jak to już, w temacie napomniałem, mój problem dotyczy instalacji kamery SONY DCR-HC22E, a mianowicie, czego dotyczy.

Otóż zgodnie z instrukcją należy najpierw zainstalować sterowniki oraz program do jej obsługi Picture Packed.

Więc po instalacji podłączam w/w kamerę i oto, co się dzieje. Pierwsze, co wykrywa sprzęt i instaluje sterowniki (z tym nie ma problemu) następnie otwiera się okno by zainstalować Sony Digital Imaging Video, i przeszukuje lokalizacje.

Problem pojawia się, kiedy wyskakuje okno, w którym możemy się dowiedzieć, że:

Nie mozna zainstalować sprzętu

Wystąpił problem podczas instalowania tego sprzętu:

nie znaleźiono żadnej sekcji w pliku .INF

XP/sp2

Dodam, że kamera jest podłączona przez port, USB kablem dołączonym do zestawu, a poprzez który nie możemy mieć problemów, cytując, producęta.

z góry dziękuje za pomoc..


(Maryś) #2

Witam.

Niestety odnośnie programu Picture Packed nie mogę się wypowiedzieć.

Jeśli natomiast chcesz zgrywać zarejestrowane kamerą filmy na PC-ta to zapomnij o porcie USB. Prawdopodobnie Twoja płyta ma port Fire Wirre (IEEE 1394). Kup w najbliższym sklepie komputerowym kabel Fire Wire (kamera ma 4 piny a port w PC-cie najczęściej 6 pinów). Jeśli płyta takiego portu nie ma należy kupić kartę PCI z tym kontrolerem z kablem i oprogramowaniem np. UVS8 cena około 80-100 PLN.Do zgrywania filmów na początek wystarczy Windows Movie Maker (w systemie XP) a później proponuję np. Ulead Video Studio 9. Wersję trial (30 dni) można pobrać ze strony : http://www.ulead.com

Zapraszam na forum Świat Obrazu.

Pozdrawiam : Marian


(Imperial_Dragon) #3

jako pierwsze dzieki za podpowiedź.

Tak posiadam to wejście, jutro się wybiore i kupie ten kabel.

zobaczymy czy cos to zmieni...

pozdro... I.D

Złączono Posta : 31.10.2005 (Pon) 14:51

Witam ponownie. Kabel został zakupiony i teraz pisze, co się zmieniło.

Różnica między USB a IEEE-1934 jest taka, iż to pierwsze nie widziało, odrazu co to jest za sprzęt i instalowało sterowniki, a następnie Sony Imaging itd…

i występował następnie problem o którym była mowa.

Teraz przy IEEE-1934, jest tak, odrazu rozpoznaje jako Cyfrowy kamkoder firmy sony. Ale problem nie zniknoł, dalej wyskakuje, że nie można zainstalować itd... jak i że nie znaleziono żądanej sekcji w pliku INF.

Teraz dopiero jest problem.

Czyli reasumując zmiana kabla dała nam to, iż wykrywa sprzęt jako kamkoder i na wyświetlaczu pojawił się znak, że DV jest podłączone.

ale problem pozostał nadal ten sam zwany plikiem.INF