Problem z instalacją karty graficznej AGP

Witam.

Kupiłem używaną lecz ponoć sprawna karte graficzną Sapphire Ati radeon x1600 pro i gdy wszczam karte w slot AGP i właączam komputer to monitor wogóle się nie włącza(kontrolka świeci sie cały czas na czerwono)Chłodzenie od karty działa więc niewiem dlaczego to nie działa??może coś źle robie??Moja płyta główna to ASUS P4PE2X poprzednia karta to Win Fast GeForce FX 5200 POMOCY!!

A bios daje jakieś sygnały?

A po za tym karta jest PCI-E a Twoja płyta Port AGP 4x (tylko 1.5V)

Nic głucho i ciemno

Spr kombinacji procesor + ram bez dysków/napędów

I zobacz czy bios daje znać.

Później wsadź kartę i zresetuj bios.

Karta jest na AGP a możesz mi mniejwięcej napisać co ustawić w biosie?

A bios musisz zresetować poprzez wyjęcie baterii na >30 min (oczywiście przy wyłączonym kablu od zasilania)

2 metoda to diody na płycie głównej. (zewrzeć na >15 sec)

Jaki masz zasilacz kolego :>?

Zasilacz Colorsit 300W Resetowanie biosu nie pomogło

Za słaby zasilacz jak na taką kartę - a swoją drogą, dodatkowe zasilanie do karty wpięte?

Wszystko podpięte chłodzenie chodzi tylko nic pozatym sie niedzieje

prawdopodobnie karta padnięta, wsadź starą i zobacz czy działa. jak działa to masz odpowiedź.

Stara karta działa jest to Geforce fx 5200.mam pytanie bo sprawdzałem i ten radeon ma złącze AGP 8x a na płycie mam AGP 4x i zasilanie 1.5 V to też może być przyczyną??

A co z sygnałami biosu? Dociśnij dobrze kartę graficzną.

Niema żadnych sygnałów(niemam głośniczka)

spr na mocniejszym zasilaczu.

karta albo slot padnięty :slight_smile:

Stawiał bym na karte bo wszdzam w ten sam slot starą karte i wszystko gra,to co wymiana zasilacza…?

http://www.allegro.pl/item511264615_for … atnie.html

Co myślici o tym zasilaczu?dobry?

Ja bym Ci radził najpierw pożyczyć od kogoś lepszy zasilacz i sprawdził kartę.

Albo u kogoś kto ma płytę ze slotem AGP x8 kartę a później myślał o zakupie czegokolwiek.

Tylko niemam u kogo :? oddam gosciowi tą karte i niech mi kase oddaj a zasilacz i tak musze kupic bo wole zainwestować i kupic nową karte w sklepie niech mi dobiorą że na 100% bedzie działać