Problem z instalacją karty sieciowej. Żółty wykrzyknik


(Ziom32) #1

Witam.

Mam problem z instalacją sterownika do karty sieciowej. Karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną. Model płyty to MSI MS-7012. Karta sieciowa to VIA VT6150M/LOM Rhine III Fast Ethernert Controller. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, próbuje zainstalować poprzez aktualizacje sterownika w menadżerze urządzeń, wybieram lokalizacje sterowników, przejdzie jakiś pasek instalacji ale wywala mi błąd: "Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia. Nie można odnaleźć określonego pliku".

Zna ktoś rozwiązanie tegoż problemu? Z góry dziękuję za pomoc.


(marcin82) #2

Odinstaluj poprzednie sterowniki w Menedżerze urządzeń, zrestartuj komputer, potem instaluj nowe.

Spróbuj może stąd, nie powinno się nic dziać:

http://www.net-s.pl/~drivers/plytyglowne/ms-7012/ .


(Ziom32) #3

Próbowałem, ale wyświetla mi się komunikat: "Nie można odinstalować urządzenie. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera. ".


(marcin82) #4

Czyli po restarcie wejdź do BIOS (przycisk Delete), w sekcji BOOT poszukaj opcji "Wake Up on LAN" i daj ją na Disabled. Szczegółowo tej opcji możesz najpierw poszukać w instrukcji od płyty.


(Ziom32) #5

Klawisz del nie włącza mi biosu. Nie wiem jak tam wejść na tej płycie głównej. W manualu też nie napisali jakim klawiszem się wchodzi.


(marcin82) #6

Próbowałeś bodajże F2?

Jeśli masz klawiaturę na złącze USB to można spróbować też w ten sposób:

http://forum.cdrinfo.pl/f5/plyta-msi-k9 ... ios-69492/ .


(Ziom32) #7

Ok znalazłem tą opcję w biosie i ją wyłączyłem. Teraz nie mogę odinstalować/zainstalować sterowników bo w menadżerze nie widzę karty w ogóle.


(marcin82) #8

Może w ogóle wyłączyłeś kartę sieciową, ona jest zintegrowana? Wake up on lan to co innego niż włączenie / wyłączeni karty sieciowej. Jakie jest pierwsze urządzenie startowe?; jeśli karta, a potem dysk twardy, to daj dysk na samą górę, resztę daj na Disabled (chodzi o kolejność bootowania).


(Ziom32) #9

Pomyłka. Wyłączyłem opcje ale nadal jest to samo, czyli nie można odinstalować sterów.


(marcin82) #10

A jaki masz system? Działasz na koncie admina czy z ograniczonymi uprawnieniami. Bo jeśli pozmieniałeś te opcje i dalej nie działa, to kończą mi się pomysły pomału... Jako urządzenie startowe tylko dysk twardy.


(Ziom32) #11

System Windows Xp SP2. Na komputerze jest tylko jedno konto, więc mam uprawnienia admina. Opcja Wake up on lan jest na disabled. Kolejność Bootowania: 1.dysk, reszta Disabled.Nadal nie mogę odinstalować urządzenia.


(marcin82) #12

A masz tą klawiaturę na USB?


(Ziom32) #13

Klawiatura była na USB i dlatego nie chciało mi wejść w BIOS. Poradziłem sobie z tym dzięki przejściówce PS2

-- Dodane 10.11.2010 (Śr) 17:48 --

Pomoże ktoś?


(ahonen97) #14

SP3 zainstaluj i powinno być po problemie


(Ziom32) #15

Po instalacji SP3 problem zniknął. Dzięki wszystkim za pomoc.