Problem z instalacją Kaspersky AV

Witam, przy zakupie laptota dostałem zainstalowanego McAfee Security Suite, ale tylko 30-dniowego. Subskrypcja się skonczyla, a program namawiał mnie zebym ja przedłuzył. W koncu odinstalowałem McAfee i postanowiłem, że przerzucę się na Kaspa, ale przy instalacji Kaspersky pokazuje, że McAfee dalej jest zainstalowany i odmawia kontynuacji instalacji… Co zrobić? Z góry dzięki za wszelką pomoc :wink:

Poszukaj, czy tego McAfee nie ma dalej na liście zainstalowanych programów w Panelu sterowania i tam go odinstaluj.

Wyczyść rejestr, usuń wszystkie wpisy związane z McAfee. A ten Kasperski oryginalny?

Odinstalowywałem go z Panelu S. tak że tam go nie ma na pewno

Do usunięcia pozostałości po McAfee użyj tego narzędzia

http://download.mcafee.com/products/lic … s/MCPR.exe

Całą operację przeprowadź w trybie awaryjnym windows :slight_smile:

Wywal z rejestru wpisy dotyczące McAfee.

Wyszukać wszystkie wartości zawierające “McAfee”?

Nie chce nic popsuć, komputer jest mi teraz potrzebny i jak coś zepsuje i się nie właczy to kaplica.

EDIT:

To bezpieczne?

tak, to jest narzędzie od firmy McAffe, którym należy odinstalowywać ich produkty. Zacznij od jego użycia, a jeśli by nie pomogło to wtedy będziemy myśleć z rejestrem.

Cóż ten sam problem miałem - Kaspersky nie chciał się zainstalować, bo widział jakieś resztki po Nortonie. Ale u mnie przynajmniej wystarczyło odinstalowanie przez Panel sterowania czy przez opcję - odinstaluj z katalogu, gdzie był antywir.

A na marginesie: jeśli chcesz instalować 30-dniowego Kaspersky’ego to juz lepiej nie AV tylko KIS; będziesz miał pełniejszą ochronę.

Dobra, zaraz bede sie bawil tym narzedziem od McAfee i dam znac jakie wyniki. A skoro juz jestesmy przy KAV-ie i KIS-ie to można te dwa produkty zainstalowac razem? Nie będą się “gryzły”? Czy wystarczy jeden? Jeśli tak, to który?

Będą się gryzły, bo to dwa identyczne programy. Choć pewnie i tak sie nie da mieć obu naraz.

Kaspersky Internet Security zawiera w sobie wszystko to co ma KAV i dodatkowo posiada zaporę sieciową + jeszcze kilka innych narzędzi. Więc zainstaluj KIS.

Dobra, usunąłem resztki McAfee tym narzędziem, wielkie dzięki! :wink: Da się tutaj dawać jakieś pochwały za pomoc? Mam jeszcze jedno pytanie. Ściągnąłem sobie KISa z kluczami do rejestru. Mam je wprowadzić wszystkie, czy tylko jeden? :slight_smile:

Mam lepszy pomysł, idź do sklep i kup oryginał! Jak Cie nie stać, to używaj darmowych programów antywirusowych!!