Problem z instalacją kierownicy Logitech Formula Force EX

Witam!

Mam problem z kierownicą Logitech Formula Force EX. Mianowicie zainstalowałem wersie 4.60 sterowników znajdujących się na załączonej płycie. Następnie gdy kreator konfiguracji mnie o to poprosił podłączyłem kierownicę do jednego z portów USB. Dioda na kierownicy zaświeciła się po czym zgasła, kierownica szarpnęła i zdechła (żadnych objajwów aktywności) Windows pokazał dymek o wykryciu nieznanego kontrolera gier i wyświetlił kreator znajdowania nowego sprzętu. Anulowałem kreator i kliknąłem na Dalej w oknie kreatora sterownika kierownicy. Miałem poczekać na wykrycie kierownicy. Chwile później pojawiła się lista wykrytych kontrolerów gier marki Logitech, lecz była ona pusta! Pojawił się również dymek od Windows że urządzenie nie zostało rozpoznane i być może ma ono awarię. Odłączyłem więc kierownicę i zainstalowałem nowszą wersję sterowników (v. 5.01) usuwając starsze stery. Niestety sytuacja się powtórzyła. Zadzwoniłem na pomoc techniczną Logitecha i bardzo miły Pan poradził mi abym reinstalował system operacyjny, pobrał i zainstalował najnowszą wersję sterowników do swojej płyty głównej (szczególnie uczulił mnie na to żebym miał najnowsze sterowniki do chipsetu nVidii ponieważ jak to powiedział urządzenia Logitecha często “żrą” się z tymi chipsetami i specjaliści obu firm już nad tym pracują. Ale niestety to nie pomogło mimo najnowszych wersji sterowników do mojego kompa i najnowszych sterów do kierownicy kreator kalibracji nadal nie wykrywa kierownicy. Kontroler testowałem na laptopie kolegi który ma Windows Xp HE SP2 i u niego mimo starszej wersji stera do kierownicy niż u mnie (on zainstalował v. 4,60 ja v.5,01) kierownica działała bez zarzutu. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Konfig:

Płyta główna: ASRock AM2NF6G-VSTA chipset NVIDIA NF-6100-405

grafika: zintegrowana GeForce 6100 współdzielona pamięć z RAM

RAM: 1024 MB DDR2 266 MHz

Procek: AMD Sempron 3000+ AM2 1.60 GHz

HDD: 80 GB MAXTOR

OS: Win Xp HE SP2

Próbowałeś podłączyć kierownicę do innych portów USB ?

Masz podłączone do portów USB jakieś inne urządzenia ? Jeżeli tak, to czy działają one poprawnie ?

Pobierz sterowniki do Twojej płyty głównej ze strony producenta płyty -> STĄD.

Sterowniki do kierownicy -> TUTAJ.

P.S. Czy owa kierownica nie posiada przypadkiem dwóch wtyczek USB ?

Tak, próbowałem podpiąć kierownicę do wszystkich portów USB w moim komputerze (4 porty z tyłu + 2 porty z przodu obudowy)

Tak, do portów USB stale są podłączone następujące peryferia: mysz, urządzenie wielofunkcyjne (AIO), webcam. tylko webcam nie działa poprawnie, ale to jest problem techniczny webcama.

Pobrałem i zainstalowałem. Problem nierozwiązany.

Pobrałem i zainstalowałem. Problem nierozwiązany.

Nie, kierownica posiada tylko jedną wtyczkę USB.