Problem z instalacją KIS 2013

Witam postanowiłem zaktualizować swój KIS 2012 do KIS 2013. Odinstalowałem najpierw kis 2012 poprzez dodaj usuń programy , sprawdziłem kav removerem czy nie zostały resztki i włączyłem plik instalacyjny pobrany ze strony kasperskiego. I otóż plik rozpakowuje się i dochodzi do momentu gdy wyświetla się okno akceptacji regulaminu, następnie akceptacji kaspersky network i otwiera się okno z komunikatem o wymagany restart komputera - że po nim nastąpi automatyczna instalacja KIS. Komputer restartuje się i znowu 2 okna i znów komunikat o restart i tak w kółko - po prostu instalacja nie przechodzi dalej. Może ktoś podpowie w czym może być problem bo zaczynam żałować że mnie skusiło do tej migracji produktów?

Może być tak,że po odinstalowaniu poprzedniego KIS trzeba zrobić restart aby zniknęły niepotrzebne foldery i dopiero po restarcie instalować nowy.

Niedawno u siebie instalowałem,ale miałem czysty system bez śladów KIS2013.

Co ciekawe instalator wykrył u mnie skrót do IE8 własnej roboty (jako malware czy jakoś tak) i nie chciał się zainstalować.Dopiero po usunięciu tego skrótu zainstalowałem KIS2013.

No właśnie jak odinstalowywałem KIS 2012 to komp na koniec nie prosił o restart, a zawsze wcześniejtak było, ale sam zrestartowałem go i sprawdziłem kavremoverem czy nie zostały resztki i nie wykrywał . Kilka razy już włączałem kompa i wyłączałem i dalej to samo - KIS 2013 prosi o restart i znowu się zapętla od początku instalacji do prośby o reset. Może mogłem instalować bez odinstalowywania starszej wersji ?

OK jakoś to poszło nie wiem co było nie tak ale w końcu załapało. Tylko jestem trochę zawiedziony skonfigurowałem zaporę tak jak w KIS 2012 gdzie w testach na stronie GRC wszystkie porty były stealth a teraz przy tej samej konfiguracji porty są tylko zamknięte.