Problem z instalacją kombajnu HP PSC 1510

Witam. Po instalacji Windowsa XP Professional (któryś już raz…) nie mogę zainstalować urządzenia HP psc 1510 i wyskakuje ten błąd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f5c21bd181eaf31a.html. Przed próbą instalacji sterowników do kombajnu, mocno zoptymalizowałem Windowsa wyłączając usługi, autostart i czyściłem rejestr…itp. Z góry dziękuję za pomoc.

Witaj !!

:arrow: Czy po włączeniu komputera w menadżerze urządzeń w zakładce procesy widoczny jest proces spoolsv ??

:arrow: Czy optymalizując system wyłączałeś usługę bufora wydruku ??

:arrow: Jakie usługi powyłączałeś w systemie ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Jest ten proces. Usługi bufor wydruku nie wyłączyłem. Inne jakie tak to Windows Image Acquisition (WIA) ale ją spowrotem włączyłem bo jest odpowiedzialna za skaner. Reszta to usługi któer już wcześnej wyłańczałęm i dało się zainstalować kombajn.

Witaj !!

:arrow: Według jakiego klucza wyłączałeś usługi w Windows’ie ??

:arrow: Czy masz aktywne aktualizowanie systemu ??

:arrow: Gdy wcześniej instalowałeś “kombajn” i nie miałeś takich problemów, pracowałeś z domyślnym ustawieniem usług ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witam!

Odpowiedzi na twoje pytania:

  1. Wyłączałem je według własnego upodobania opierając się trochę o czasopismo “enter” w którym było napisane co za co jest odpowiedzialne oraz co może wyłączyć.

  2. Nie mam włączonych aktualizacji automatycznych i nigdy nie miałem.

  3. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Już mi się udało zainstalować kombajn. Po wielu próbach instalacji na dwóch tych samych zainstalowanych Windowsach bezpośrednio po pozytywniej instalacji na jednym “Windowsie do doświadczeń” chciałem zainstalować na drugim-“dobrym” jednak pojawił się ten wcześniejszy błąd. Przyczyną tego jest na 99,9% instalacja aktualizacji i zabezpieczań z nieoficjalnej- sierpniowej wersji autopatcheta (jak go nie instalowałem błędu nie było). Może wiesz co za łatka z tego autopatchera powodowała ten błąd bo ja nie mam pojęcia a chciałbym korzystać z tegoż programu do czasu wypuszczenia SP3. Może po prostu winą jest sam ten autopatcher bo jak wcześniej korzystałem z wcześniejszych wydań problemu nie było i wystarczy ściągnąć oficjalne wydanie sierpniowe:?: :?: :?:

Witaj!!

Cieszę się, że się udało. :slight_smile:

Faktycznie, może być to spowodowane właśnie jedną z poprawek. Sam się przyznam, że spotkałam się z podobnym problemem. Poprawka 925902 powoduje błąd w działaniu zintegrowanej karty Realtek HD Audio. Jej odinstalowanie naprawia problem.

Niestety nie mam pojęcia. Niekiedy może to być poprawka, która nie ma bezpośredniego związku z dodawaniem sprzętu na USB, a jednako powoduje jego błąd.

Zawsze można spróbować - może to rozwiąże problem, a jeśli tak, to pozwoli ograniczyć poszukiwania do poprawek dodanych w kolejnych wydaniach.

Z pozdrowieniami

Dimatheus