Problem z instalacją, łączeniem, przesyłem plików Komputer - Telefon przez Bluetooth

Posiadam Windows 7, wszelkie sterowniki do Lenovo Y550P (Model ma kilka lat więc nowszych wersji brak) i kolejnego smartfona który ma problem z łączeniem się i przesyłem plików przez bluetoot z/do komputera. Przy instalacji sterowników otrzymuję to:

BT

Co może być powodem wszelkie errorów przy przesyle itp.

Jak to naprawić, zmienić?

Skąd pewność, że masz wszystkie sterowniki?
może akurat ich Tobie brakuje

Masz włączony moduł bluetooth?

Tzn że mam zainstalować coś? Pytanie co z tego? / Moduł włączony

Nie mam pojęcia.
Spytałem tylko czy się upewniłeś, że masz wszystkie.

Bywa, że przez brak tych sterowników, do których link Tobie wysłałem, może nie działać np bluetooth.

Ten sterownik, który instalujesz, to został polecony przez WindowsUpdate czy ręcznie pobrałeś?

Ok, zróbmy tak że zainstaluje to co przesłałeś pomimo czy coś mam czy nie - w końcu nie zaszkodzi. Napisz mi tylko co z tego co zaproponowałeś mam zainstalować?

Te konkretne sterowniki - Power Management.
Odpowiednią wersję pod swój system.

Jeżeli Windows Update zaproponował Tobie te steroniki do Bluetooth, to może warto pobrać bezpośrednio od Lenovo.

OK, ale wchodzę na ten Twój link a tan kilka rzeczy- co wybrać?

Napisz po prostu czy masz system 32 czy 64 bitowy, to wyślę bezpośredni link.

Jeżeli nie wiesz, to daj sreenshota programu win + R -> msinfo32.

No nie… - tyle to wiem - Win7 Ultimate 64-bit

Zainstaluj Power Management: sterowniki

Potem te od Bluetooth: sterowniki

Dzięki, dam znać jak to wyszło. Swoją drogą Power management zawsze traktowałem jako zlo konieczne doczepiane do kompa na siłę i zaraz po formacie pozbywałem się go, ale jeśli ma pomóc to ok.

Niestety nic nie pomogło: Pierwszy plik nie zainstalował się bo wyskoczyła informacja że nowszy jest już zainstalowany na kompie. Power nie pomógł. (Instalowanie raz jeszcze sterowników przy parowaniu fona z kompem dało te same rezultaty co ze screena w pierwszym moim poście)

Na siłe chciałem coś wysłać - nie udało się - otrzymałem to:

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Nie wiem.

Może ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie się udzieli.




Sterowniki W7
Dla : Zewnętrzne urządzenie Bluetooth x3 zainstalować : Moduł wyliczający urządzenia Bluetooth MTP (Microsoft) .
Komunikaty ostrzeżeń podczas instalacji zignorować !
Przeprowadzić parowanie urządzeń !
Komplet skrótów (folder umieścić w : C:\PROGRAMDATA\MICROSOFT\WINDOWS\START MENU\PROGRAMS):

Skrót : BLUETOOTH.lnk należy umieścić (Wyślij do) :
%USERPROFILE%\APPDATA\ROAMING\MICROSOFT\WINDOWS\SENDTO
Przypisane skróty klawiatury do skrótów :
Ctrl+Shift+ + ≡ BLUETOOTH - ODBIERZ
Ctrl+Shift+ - ≡ BLUETOOTH - WYŚLIJ (lepiej jest PPM i posłużyć się Wyślij do)
Ctrl+Shift+Home ≡ BLUETOOTH - URZĄDZENIA
Ctrl+Shift+Insert ≡ BLUETOOTH - USTAWIENIA
Aby odebrać plik na komputerze wcześniej należy włączyć BLUETOOTH - ODBIERZ , a następnie zapisać w wybranej lokalizacji (odebrany plik znajduje się w katalogu TEMP) . Lista obsługiwanych rozszerzeń plików jest ograniczona , ale zawsze można je zmienić np. na .txt i po przesłaniu pliku przywrócić rozszerzenie pierwotne .

Na ryku dostępne są niecertyfikowane urządzenia BLUETOOTH (jednakowe MAC) i w takim przypadku należy posłużyć się BLUETOOTH MAC ADDRESS CHANGER uruchomionym w trybie ADMINISTRATORA (nie obsługuje wszystkich układów) w celu jego zmiany , bo inaczej nawiązanie połączenia nie będzie możliwe (w przypadku dwóch takich samych urządzeń BLUETOOTH de facto łączy się sam ze sobą - sygnalizacja braku możliwości nawiązania połączenia kodem błędu 0x000…) .
https://drive.google.com/file/d/144QVKxQULs6pUJH8eOMod6A159_bm4T0/view?usp=sharing

Sterownik W7 x64 dla CSR8510 A10 ( - Pobierz) :


CSR - CAMBRIDGE SILICON RADIO (QUALCOMM)

Super, Dzięki ale nie masz jakichś sterowników ot tak, w prostszy sposób do instalacji? - Kosmicznie to zawiłe.

Jeżeli oprogramowanie/sterowniki dostarczone przez producenta sprzętu (+ sterowniki MICROSOFT) nie działają prawidłowo to należy je usunąć .
RESTART !
Wtedy jesteśmy zdani na sterowniki W7 BLUETOOTH 2.0 EDR LE (2Mb/s = 256kB/s , a realnie ~150kB/s czyli 1MB przesyłany w ciągu 7 sekund ot i cały urok LE - LOW ENERGY !) plus ewentualnie na sterowniki producenta dla pozostałych protokołów transmisji BLUETOOTH .
Należy ręcznie przywrócić prawidłowy “obraz” klucza Rejestru (FILESQUIRTINSTALLED) :
[HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\BLUETOOTH]
“Notification Area Icon”=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\BLUETOOTH\FILESQUIRTINSTALLED]
Menedżer Urządzeń
Zewnętrzne urządzenie Bluetooth-Sterownik-Aktualizuj sterownik-Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze-Producent=Microsoft-Model=Moduł wyliczający urządzenia Bluetooth MTP-Dalej-Tak-Zamknij
Prościej się nie da !
Kopia samych sterowników producenta znajduje się (warto je sobie skopiować przed usunięciem oprogramowania/sterowników Bluetooth producenta !) :
C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\FILEREPOSITORY
(Widok-Szczegóły-Data utworzenia - strzałka w dół , będzie kilka folderów u samej góry o ile były instalowane jako ostatnie)
BLUETOOTH URZĄDZENIA w Panelu Sterowania :
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\Control Panel\DON’T LOAD]
należy usunąć wartość : BTHPROPS.cpl
P.S.
Jak widzę pakiet oprogramowania i sterowników BLUETOOTH producenta 100-500 MB to się zastanawiam czy ten co to napisał ma “równo pod sufitem” ? A jak po instalacji zobaczę liczbę uruchomionych w związku z tym dodatkowych procesów to już nie mam cienia wątpliwości w tej sprawie ! Kompletny przerost formy nad treścią !

Ok, Dzięki!