Problem z instalacją Leadtek WINFAST TV2000XP EXPERT

(hevet) #1

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do tej karty TV.Komputer znajduje nowe urządzenie lecz gdy instalują się sterowniki komputer się zawiesza,próbowałem kilka razy i cały czas to samo,wie ktoś skąd ściągnąć jakieś sterowniki które zadziałają z tą kartą,a może jest inna przyczyna takiego zachowania?

(JNJN) #2

A system masz jaki.

Zrób porządek po oprogramowaniu karty w systemie.

Zmień slot PCI dla karty,unikaj pierwszego PCI.

(hevet) #3

Mam XP SP2.Przed każdą próbą instalacji przywracałem obraz dysku zrobiony przed zamontowaniem karty.Spróbuję jeszcze zmienić slot PCI na inny.

(PaPuX) #4

Sory że of topic, ale co jest takiego na pierwszym slocie PCI że trzeba go unikać.

ja miałem w 1 slocie PCI już 3 karty rozszereń telewizyjną, dzwiękową, FireWire i jakoś wszystko działało tak samo jak na innych slotach.

Więc wiedząc że czytają to inni ludzie prosze o uzasadnienie dlaczego unikać 1 slotu PCI

(hevet) #5

Pomogła zmiana na inny slot PCI,na pierwszym slocie bez problemu działała mi karta dźwiękowa i sieciowa,czy tylko telewizyjne nie chcą działać na pierwszym slocie jest w tym jakaś zależność?

(JNJN) #6

Często płyta główna przydziela zasoby systemowe takie same dla portu AGP jak i I PCI (port przeznaczony dla karty grafiki PCI) licząc od AGP,wobec tego może być problem z urządzeniem które jest tam wpięte,ponieważ wyższy priorytet ma port AGP jeśli chodzi o zasoby systemowe,zdarza się również że obsadzając I slot PCI komputer może się nie uruchomić lub może nie działać karta grafiki(konflikt przerwań/inne) - oczywiście nie jest to zasadą i wszystko zależy od płyty i jej biosu.