Problem z instalacją Lexmark X1195

Po reinstalacji Windowsa XP mam problem z zainstalowaniem urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark X1195. Robię wszystko tak jak w instrukcji: podłączam kable, włączam drukarkę i wkładam płytkę. Wyskakuje info, że drukarka nie jest podłączona chociaż USB ją widzi.

Drukarkę instaluje się zupełnie inaczej. Najpierw płyta do napędu, instalacja programu i sterowników a dopiero na samym końcu podłącza się drukarkę

Jest zupełnie odwrotnie, tu broszura instalacyjna: http://www.lexmark.com/publications/pdfs/x1100/EMEA/setupgd.pdf

Nie jest odwrotnie, bo np. w urządzeniach wielofunkcyjnych z serii S301 i wyższych program kontrolny każe najpierw zainstalować oprogramowanie a dopiero na samym końcu podpinać drukarkę. Może zadzwoń do Lexmarka i poproś by się zdecydowali co do kolejności :slight_smile:

To się trochę pokłócimy MarS :stuck_out_tongue:

Screen z instalacji z info:

51369457.th.jpg

Moja instrukcja załączona do X1195 mówi tak:

  • podłączamy drukarkę do gniazda USB i włączamy ją

  • system powinien ją wykryć i otworzyć okno do instalacji sterowników

  • ignorujemy to żądanie, system wyświetla informację, że urządzenie nie zostało zainstalowane

  • uruchamiamy instalator z płyty i cieszymy się działającą drukarką

I właśnie wszystko robię tak jak Ty khaki i po włożeniu płytki i zaakceptowaniu instalacji pojawia się komunikat jak wyżej :frowning:

Miałem kiedyś podobne problemy - winien był kabel USB. Nie pamiętam, czy był on dołączony do drukarki, czy go dokupiłem, ale występowały ciągłe problemy z komunikacją. Podobnie miał mój kolega, który kupił to urządzenie. Po zmianie kabla mam spokój.

Martusia1212 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mam problem z instalacją drukarki lexmark i chyba w temacie nic więcej dodać nie można. Jak dla mnie to jasne określenie. Skoro się z tym nie zgadzasz to proszę o propozycje.

Dodane Cz, 24 lut 2011, 12:58

Problem nadal nie rozwiązany :frowning:

Dodane Pt, 25 lut 2011, 09:29

Ściągnęłam sterowniki ze stronki Lexmarka i udało się jakoś ale przez kreatora a nie instalatora z płytki. Ale dalej mnie gryzie dlaczego instalator nie widział drukarki :smiley:

W każdym razie problem rozwiązany.