Problem z instalacja linuxa z usb, bootmgr compressed

Dzien dobry

Zrobilem na Asusie kompresje dysku C.
Po odpaleniu kompa mam komunikat BOOTMGR is compressed , press alt ctrl del.
I tak w kolko. Niestety nie umiem odpalic dosa z tego miejsca (mialem viste).
Jak moge «odkompresowac» bootmgr i wrocic do visty?

Ten sam problem, ale inne podejscie:
Wspaniala kolezanka nagrala mi linuxa na usb , zebym juz visty nie uzywal.
Czy moge uruchomic linuxa z pendriva, bez dodatkowych aplikacji? Nie udaje mi sie wczytanie go (linuxa) z usb , pomimo zamiany w biosie na usb , jako priorytetowy dysk. Wyskakuje tylko znak « _» taki migajacy, po odpaleniu laptopa.

Prosze o pomoc , bo nie moge ruszyc z miejsca. Nie wiem od czego zaczac. Kompiter mam juz 8 lat i w sumie nie widze potrzeby zmiany.

Pozdrawiam.

Jaki jest to dokładnie model laptopa? (Jeśli chodzi o laptop, bo we wpisie nazywasz raz laptop raz komputer)
Czy masz tam kartę graficzną nvidii?
Jaki linux jest na pendrive?

To jest Asus z celeron dual core t3000 1.80 Ghz.
Karte graficzna zobacze , ale mjsze go otworzyc chyba, bo papierow nie mam. Trzeba wiedziec jaka karta? Nie wiem jaki to Linux, sprawdze.
Dziekuje za odpowiedz!

Przede wszystkim: jak został przygotowany pendrive z systemem? Czy działa na innym komputerze?

Wlasnie musze to sprawdzic. Cos tu nie gra z tym. Ale to moge dopiero jutro , w pracy.
Teraz siedze sam i nie mam innego dostepu do internetu , jak przez smartfona.
Moze na viscie nie ma tego dos-a ,zanim wejde do windowsa?

Dodam,ze w sumie nie potrzebuje niczego z dyskow zachowywac. Mam kopie. Moze inne rozwiazanie , jak np. Total y format w takim razie?

Format zawsze zdążysz zrobić, ale i tak musisz mieć z czego uruchomić instalację. Jeśli nie pendrive, to może DVD?

Ok! To jest latwiejsze pewnie. Czy przygotowanie dvd to tylko kwestia sciagniecia linuxa na plyte? Czy trzeba jeszcze uzyc jakiejs aplikacji?

Pobierasz obraz ISO ze swoją ulubioną dystrybucją linuksową i robisz z niego bootowalną płytę DVD. Do przygotowania płyty możesz użyć dowolnego programu do nagrywania, który wspiera wypalanie z pliku ISO (np. Free ISO Burner).

Dobra, dziekuje za porade. Jezeli bede mial jeszcze z tym trudnosci , to sie odezwe tu w linku. Pozdrawiam!

1 polubienie

Ok, wszystko zalatwione. Ubuntu dziala na moim lapku i moge zabrac sie za sprawy.

Pozdrawiam