Problem z instalacją linuxa

Chcę zainstalować Kubuntu lub Ubuntu to nie mogę. jak wsadzę płytkę do kompa i chcę by uruchomiło mi je to pokazuje że coś robi i po jakimś czasie nie otwiera mi sie graficznie ukazany Kubuntu tylko jakieś napisy a koło nich same OK i nic więcej ile bym nie czekał nic innego się nie robi. Czy ktoś wie może co jest nie tak lub co źle robię (próbowałem uruchomić po prostu i uruchomić w bezpiecznym trybie graficznym nic nie działa).

To masz tą samą płytkę co ja… Sciągnij sobie go ze strony ubuntu… Nie wiem czy są płytki miniinstal przez net, ale jeśli są to tzeż polecam… ja tak suse instalowałem…

Skąd ściągałeś?

ze strony Ubuntu tylko że źródło było mirror http

Podaj lepiej jaki masz sprzęt.

"Uruchom Ubuntu" i w małym okienku tekstowym pod tym menu usunąć we wpisie boot: następujący tekst:

ro quiet splash --

na taki:

noapic nolapic --

kliknąć enter

marvin972

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Możesz powiedzieć co Twój post wnosi do dyskusji?

Za kolejne posty bez sensu załapiesz warna.

Spróbuj zainstalować system z płyty Alternate CD.