Problem z instalacją Linuxa


(spencer5) #1

Witam, jak w temacie, pojawia się okienko uruchom linux mint 11 64bit PL a następnie po załadowaniu jakichś plików pojawiło się czarne okno. To było na laptopie hp nc8430 procesor intel 2x 2.0GHZ, 4gb ram, grafika dedykowana ati radeon x1600. Nie było nawet opcji uruchom live cd. Identyczna sytuacja z pecetem:

procesor amd athlon x2 64bit, grafika ati radeon hd 6770 1GB, ram 4GB. Co może być przyczyną tego? I przy okazji, skąd ściągnąć tego linuxa?.

Z tego co wiem jest to łatwy system do nauki a mam już dość windowsa, nie jest zły ale już mnie znudził Zaczynałem od windowsa 3,11.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.


(Frankfurterium) #2

Ściągać najlepiej z oficjalnej strony. Nietrudno ją znaleźć.

Też kiedyś miałem problem z instalacją Linuksa, np. Debiana. Instalacja w trybie graficznym się zawieszała, ale już w klasycznym nie.


(spencer5) #3

A czy nie jest to dobra strona? http://linuxiarze.pl/download_mint/#lxde


(reos) #4

Strona jest dobra. Wybór dystrybucji duży. Wypróbuj na liveCD inne systemy GNU/Linuks , zobaczysz, który najbardziej Ci odpowiada. Dlaczego lxde ?.


(Qba Lukaszczyk) #5

spencer5 , nie.

http://linuxmint.com/


(spencer5) #6

Panieważ ż jest całkowicie spolszczony.


(Kaka') #7

spencer5 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif