Problem z instalacja logitech vibration feedback wheel


(Darryl) #1

Witam

Mam problem z zainstalowaniem kierownicy logitech vibration feedback wheel . Postepujac wg instrukcji instaluje oprogramowanie z plyty, w momencie kiedy program prosi o podlaczenie kierownicy pod USB, uruchamia sie windowsowy kreator znajdowania noweg sprzetu. standardowo dalej zainstaluj oprogramowanie automatycznie, instalator kopiuje pliki do polowy po czym prosi o wlozenie Cd do stacji (chociaz kopiowal pliki z tego wlasnie cd). po wcisnieciu ok instalator podpowiada ze potrzebne sa pliki z logitech gaming software, odpalam przycisk przegladaj i ... pokazuje ze szuka pliku WmJoyFrc.dll ktory jak sie okazuje jest w tym folderze. wskazuje wiec na niego, otworz, ok, instalator konczy kopiowanie plikow po czym informuje mnie iz wystapil blad podczas instalowania tego sprzetu. ble ble ble nie mozna odnalezc okreslonego pliku, jedyna mozliwa opcja zakoncz. sielanka nie trwa dluzej niz 5 sekund, bo oto na nowo odpala sie windowsowy kreator znajdowania noweg sprzetu i przerabiamy bajke od nowe, tym razem szukajac WmFilter.sys (ktory oczywiscie tam jest). Final znamy z poprzedniej czesci. Magiczne zakoncz i ......... bajka zaczyna sie od poczatku (czyli szukamy WmJoyFrc.dll).

Prosze o pomoc co moge zrobic z tym, bylo nie bylo , irytujacym przypadkiem.

Dziekuje z gory


(Seba86mu) #2

Skoro standardowa procedura nie działa, to podłącz kierownicę, anuluj okno kreatora dodawania nowego sprzętu, włóż płytkę ze sterownikami do napędu i zainstaluj kierownicę poprzez Menadżer Urządzeń używając opcji "Aktualizuj sterownik" przy nieznanym urządzeniu (kierownicy). Wskaż napęd, jako źródło sterownika.


(Darryl) #3

To samo, niby probuje instalowac ale szuka pliku ktory tam jest i po wskazaniu kupa, tj blad podczas instalowania. Ponadto caly czas wyskakuje okienko w trayu ze znaleziono nowy sprzet/wyszukiwanie sterownikow


(Seba86mu) #4

W BIOS-ie odnajdź pozycję:

USB Support Devices, lub

USB Controller, lub

OnChip USB Controller, lub

USB Leagcy Support, bądź podobnie i ustaw w tej pozycji na ENABLED (włączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10)


(Darryl) #5

Opcja USB Leagcy Support byla ustawiona na ENABLED od poczatku


(Darryl) #6

moze ktos ma jakis innym pomysl ??