Problem z instalacją Mandriva Linux Free 2007 DVD

Ściągnąłem Mandriva Linux Free 2007 z tej stronki wersję jak widać 2007 DVD.iso

Ściągałem to prawie 3 dni non stop, ponieważ mam wolny net a obraz iso zajmował ponad 4,5 GB. Później nagrałem obraz na DVD, po nagraniu odrazu wrzuciłem do kompa i zrobiłem restart…

Ale jak to w życiu bywa nie odbyło się bez problemów:

Otóż jak uruchamiam instalator - po załadowaniu się ekranu startowego i wybraniu opcji: Language - Polski, 32bit, tryb tekstowy itd. - pojawia się pasek postępu i… jak nie trudno się domyślić staje w miejscu.

Po kliknięciu Esc pojawia sie okno konsoli - jeśli można to tak nazwać - z taką mniej więcej informacją:

proceeding, please wait...

exited abnormally :-( -- received signal 7

sending termination signals...done

sending kill signals...done

unmounting filesystem...

     /stage1/sys

     /stage1/proc/bus/usb

     /tmp/media

     /tmp/stage2

     /stage1/proc

     /stage1

you may safely reboot of halt your system

choć system nie zawiesza się zupełnie, bo w dalszym ciągu moge pisać ale chyba ostatnia linijka wskazuje na to, że coś poszło nie tak…

tak więc moje pytanie brzmi: Jak rozwiązać ten problem? :lol: Może już ktoś spotkał się z tym problemem i wie o co chodzi 8) Sam też próbowałem go rozwiązać zmieniając po prostu opcje przed instalacją (np. instalacja bez ACPI itp…) ale zawsze taki sam był rezultat.

Jak się zapewne domyślacie Jestem kompletnym laikiem i Pierwszy raz instaluje Linuxa, a komp mam średni (taki z vobisa :lol: ) i partycjonowania jeszcze nie robiłem więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

Sprawdziłeś poprawność sumy md5?

Cała Mandriva, u mnie zainstalowała się dopiero za trzecim razem.

Moim zdaniem to najgorszy Linux, wiecznie są z nim problemy.

a jak to się sprawdza? :lol:

nie po to ściągnąłem te 4,5 GB żeby teraz z niego zrezygnować. najpierw chce go zainstalować a później się zobaczy co dalej :smiley:

Na górze strony jest przycisk Szukaj. Jeżeli go użyjesz i później wpiszesz frazę md5sum , to w ciągu bardzo krótkiego czasu znajdziesz odpowiedź.

tym programem: http://www.download.com/WinMD5Sum/3000- … 15916.html

Sprawdzone. to nie wina .iso

dodam też, że nagrywałem programem Nero 7 essentials

edit:

widzę, że nikt nie wie jak mi pomóc…

no cóż będę musiał ściągać inną wersję linuxa

Pozdrawiam

Spróbuj jeszcze ze dwa razy zabootować go z płytki a jak nie da rady, to ja raczej nic nie doradzę, chyba że ktoś inny zna się na tym bardziej.

Jak mówiłem wcześniej wersja Free u mnie zainstalowała się dopiero za 3 razem. Mandriva One w ogóle nie ruszyła, więc coś z tą Mandrivą jest nie tak.

Jak nie da rady, to jedynym wyjściem będzie instalacja innego Linuxa, a jest w czym wybierać, ze swojej strony polecam Ubuntu lub OpenSUSE.

Ubuntu to tylko 1CD więc dużo pobierać nie będziesz musiał :slight_smile:

Zdecydowałem się na openSUSE 10.2 DVD, którego właśnie ściągam i mam wciąż nadzieję, że ktoś w międzyczasie mi pomoże w rozwiązaniu tego problemu :lol:

przypuszczam jednak, że może to być jakiś konflikt ze sprzętem i pamięć ram niemożliwy do naprawienia :?

Dobry wybór, tylko SUSE nie ma kodeków w standardzie, ale instalacja jest w miarę prosta :slight_smile:

Przepraszam, ze was wprowadzam w błąd ale jak się okazuje to wina złego ściągania - suma kontrolna md5 się nie zgadza z tą podaną na stronie… Jeszcze raz Przepraszam! ale biorąc pod uwagę to, że jestem newbie w tych sprawach (internet mam od niedawna) :oops: więc chyba mi wybaczycie :mrgreen: a i jeszcze nie wiedziałem, że może to przynieść aż takie skutki (czyli instalator w ogóle się nie uruchamia).

Mam natomiast do was pytanie: Czy mam zatem ściągać aż do skutku!!? aż mi ta suma kontrolna md5 będzie się zgadzać??

Ludzie to ma ponad 4.5 GB… a ja mam neo 512 :lol:

Znacie może jakieś programy do ściągania, co by wyeliminowały tego typu błędy? (ściągałem FlashGetem)

Spróbuj przez p2p - w końcu tam nie tylko nielegalne rzeczy :smiley:

miałem ten sam problem !!

SPRAWDZ PAMIĘĆ RAM !

Ja miałem 2x128 MB i jedna zaczeła mi fiksować . BIOS widział 256 ale … ? jedna padnięta

Kiedy ją zamieniłem na 64 MB , żeby było minimum 192 MB wszystko poszło

Ile masz RAM ?

Wymagania sprzętowe min. 192 RAM procek 400 MHz

Powodzenia

Wątpię żebym miał coś nie tak z pamięcią RAM (512). Komputer kupiłem nie tak dawno i nawet nie rozkręcałem obudowy! ale nie wykluczam tego, może jest niekompatybilny czy coś…, jest jednak problem - musiałbym dokupić ram, bo mam tylko jedną kostkę i wtedy dopiero sprawdzać czy odpali się instalator. Może są jakieś inne metody zmniejszenia ramu bez konieczności fizycznej zmiany? :clever:

Co do p2p to niestety odpada ze względu na mój wolny net - nie zamierzam bowiem ściągać 4,5 GB tygodniami :?

Nie miałem jeszcze okazji wypróbowania instalatora na innym komputerze - może to jednak wina płytki? Poinformuję o tym.

Pozdrawiam

Sciagnij Ubuntu. Ma ~700 MB.

Bedziesz zadowolony:)

Dzięki za reklamę ale była zupełnie nie potrzebna. Ubuntu mam już zainstalowany i właśnie ją testuję :mrgreen: Ale chciałbym też wypróbować inne systemy operacyjne jak np. Mandriva itd…

Powiem szczerze, że nie przypadła mi odrazu do gustu - chodzi głównie o wygląd (mój pierwszy linux) i minie zapewne jeszcze sporo czasu zanim mi się spodoba i się nauczę używać tej głupiej konsolki :slight_smile: