Problem z instalacja Mandrivy 2006

Witam.

Zapragnelem miec linuksa. Mam instalacyjna plytke dvd Mandriva 2006. Wlozylem ja do napedu, boot z plyty, wyswietli sie ladny niebieski ekran i dwie mozliwosci: instalacja i wiecej opcji. Wybralem instal, pokazal sie kolejny niebieski ekran z paskiem postepu na dole i … na tym koniec. Nie chca sie ladowac pliki instalacyjne. Posiadam dwa napedy, probowalem z obu z tym samym skutkiem, sprawdzalem czy sa dobrze podpiete, wszystko ok. Wiecej opcji instalacji z tej plytki przerabialem, z tym samym skutkiem. Plyta ok, sparawdzalem u kumpla i poszla bez problemu. Jaka moze byc tego przyczyna?


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Skoro płyta jest dobra to może być problem z Twoim komputerem, albo masz jakiś nieobsługiwany przez Mandrive sprzęt. Możesz spróbować ściągnąć pierwszą płytkę CD tej dystrybucji i spróbować zacząć instalacje z CD.

Wlasnie tez mi tak znajomy powiedzial. Dzisiaj bede mial jeszcze suse, sprobuje z tym, a jak tez nie pojdzie to moze sprobuje jak mowisz, sciagne piewrsza plytke i sprobuje z cd.

Przełącz się na konsolę z podglądem komunikatów - Alt+Ctrl+Fx (np. F1).

Być może jest to problem z dyskiem i trybem DMA…

Zainstalowalem sobie suse i smiga bez problemu, takze zamykam temat i dzieki za odpowiedzi.

Bootujesz CD, pokazuje się pierwszy ekranik, niebieski zresztą, naciskasz F1 i wpisujesz tam linux noapic -> noapic linux to jest rożnie zreszta tam jest mała instrukcja:P no i to chyba wszystko. Pozdrowienia!!