Problem z instalacją Mandrivy 2006

Mam pytanie. Podczas indtalacji Mandrivy 2006 dochodzę do momentu wyboru języka i wtedy tracę wszelką łączność z kompem. Klawiatura i mysz przestają reagować. Może mi ktoś powiedzieć co jest grane?

p.s.

Instalowałem Ubuntu, Kubuntu, Fedorkę i wszystko było ok, zero problemów tylko Mandriva robi takie cyrki.


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Możesz napisać cos więcej ? jaki sprzet, jak podłączone są myszka i klawiatura ?

JEst to zestaw bezprzewodowy, czy podłaczenie ps2/usb ?

AMD64 3000+, 1Gb DDR, płyta Gygabyte, dysk Samsung 160G, klawiatura i mysz podłaczone przez ps2

Spróbuj odpiąc myszę i podczas instalacji, i posługuj sie klawiaturą, jak będzie działała ok, to podepnij mysz z powrotem , może pomoze

Dzieki, zobaczę czy to pomoże.

Niestety ale nic na to nie poradzisz… Ja na swoim Sempie 2200+, Asus A7V8X-X, Radku 9550, 768 Ramu też tak miałem… Nie jest to sprawa myszki czy klawiatura tylko tego badziewia Mandrivy… W rzeczywistości instalator wcale sie nie zatrzymał, on sobie po prostu baaaaaardzo powoli pracuje… Jak sie kiedys wkurzyłem to zostawiłem instalator na 2 godziny i po tym czasiepojawił sie nastepny krok;) Nie mam pojęcia z czym to jest związane ale nic na to nie poradzisz - zapomnij o Mandrivie, żadna wersja Mandrake nie działa (nawet Mandrake Movie LiveCD u mnie z problemami działał…)… Zgadzam się, Mandriva to jedyny taki wynalazek… Ja polecam Ubuntu, moim zdaniem najlepszy:)

U mnie instalacja Mandriva 2006 przebiega normalnie zarowno na stacjonarnym jak i na laptopie. Nie wiem dlaczego u was tak sie dzieje.

Napewno ta ostatnia wersja Mandrivy nie jest stabilna i zawiera bledy ale mi sie udalo jakos to zrobic i nie mam jak na razie problemow.

Skąd macie Mandriva 2006 ?

Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje… Mandrive 2006 kupiłem na Allegro, Mandrive 2005 LE ściągnąłem, Mandrake 10.0 pożyczyłem i Mandrake Move Live CD też ściągnąłem… Widocznie Mandrake nie współpracuje z jakimś komponenetem naszych kompów:) U większości jest dobrze, a niektórzy mają problemy. Dlatego już ostatecznie skończyłem z tą francuzką lipą… Najśmieszniejsze jest to że nawet oficjalna pomoc techniczna zamilczała jak się o to zapytałem;) Chyba niewiedzieli co odpisać…:stuck_out_tongue:

Jak to z kąd ? z neta :slight_smile:

ja wykupiłem dostęp do strefy mandrivy i ściagam z torenta wersję powerpacka :stuck_out_tongue:

ie7

Pytalem sie tych chlopakow ktorzy maja problem z instalacja Mandrivy. Widze, ze ty nie masz.

I po co się chwalisz to jest nie legalne :x

Za wersje PowerPack trzeba zapłacić :

http://www.mandrivastore.pl/mandrivalinux/powerpack.php

100 zł jagby ktoś nie zauwazył.

Natomiast ty ściagąsz z torrenta i namawiasz innych do tego jescze :roll:

Zenek Rolnik , prawdopodobnie wykupując dostęp do strefy Mandrivy dostaje się namiary na torrenta z wesją PowerPack, więc nie sądzę żeby ie7 robił coś niewłaściwego.

Co jest nie legalne, zapłaciłem 100 zł w strefie mandrivy, i dostałem linki do torenta :stuck_out_tongue: zeby sciagnąć powerpacka :slight_smile:

Po drugie, jeszcze nie piraciłem i takiego zamiaru nie mam :?

I co do jasności, wersje free mandrivy pobiera się przez ftp/http, a komercyjne wersje przez torenta po zapłaceniu :slight_smile:

Zresztą jesli nawet ktoś z was miałby plik do torrenta ze strefy mandrivy i nie wykupił danej wersji systemu, i tak by nie ściagnąl, bo żeby ściagnąć z torenta, najpierw logujemy sie na mandriva.pl , system rozpoznaje nasz ip, i dopiero wtedy da sie pobrać mandrivę., to takie małe zabezieczenie antypirackie

I sory niekogo nie namawiam do piratów, nie pobiezesz inaczej komercyjnej wersji mandrivy do sciagnięcia niz torrenty, no chyba że zamawiasz wersję box, wtedy pudełko do domu dostajesz :stuck_out_tongue:

:shock:

Szczerze mówiąc, nie widzę sensu w kupowaniu powerpacka - chyba, że imponuje Ci posiadanie niepotrzebnego oprogramowania…

dlaczego nie potrzebnego ?

Złączono Posta : 14.03.2006 (Wto) 17:42

wszystko się przydaje :stuck_out_tongue:

Dzięki za info. Chyba pozostanę przy Fedorce.

ps.

Mandrive mam kupioną, to samo działo się przy wersji 2005.