Problem z instalacją microsoft office 2007

Witam serdecznie, chcialabym prosil o pomoc w rozwiązaniu problemu. Probuje poprawnie zainstalowac Microsoft Office 2007 Home and Students na windows 7, wszystko jest w porządku do momentu próby otwarcia jakiegokolwiek pakietu. Pojawia się okienko "Trwa przygotowywanie do instalacji -> Czekaj, system Windows konfiguruje produkt Microsoft Office Home and Students 2007 -> Trwa zbieranie wymaganych informacji… " następnie się zamyka i jakby sprawy nie było, żaden pakiet nie uruchamia się.

Bardzo proszę o pomoc.

Spróbuj wyrzucić folder MSOCache z dysku C i wtedy uruchom dowolny program Office’a.

Nie zawsze folder MSOCache jest zakładany na dysku C:, czasami może ona być na dysku D czy innym:

http://support.microsoft.com/kb/825933

Na win7 i nie tylko, instalacja Office Word 2007 jest problematyczna, gdy jest uszkodzony któryś z komponentów systemu, czyli internet explorer, czy windows live mail (outlook). Ponadto ten pakiet 2007 najlepiej chodzi w środowisku net framework 2 i net framework 2 PLK. Pobierz. Częściej, instalatora msi blokują wirusy i różne niepożądane aplikacje. Sprawdź adwcleanerem z opcji usuń i przeskanuj MBAM - tylko przy instalacji odznacz okres próbny.

No i?

Zaczełam od najłatwiejszego :wink: czyli zainstalowałam adwcleaner, który nic nie znalazl, Mbam też nic nie znalazł a jezeli chodzi o Net Framework 2 to nie moge go zainstalowac bo “ten produkt nie jest obsługiwany w 64-bitowym systemie operacyjnym”

Szukałam folderu MSOCache ale nie mam uprawnień dostępu do zawartości folderów związanych z MSO?

Spróbuj wejść do folderu i zatwierdzić komunikaty kontroli UAC, potem usuń go.

… i tu jest problem. Office 2007 jest w 32 bit. Jest obsługiwany przez system windows7 w x64. U mnie na win7 jest Framework 3.5 i office 2007. Pobierasz skądś to office? Jak instalujesz?

Teraz napisz, czy kiedyś już chodził ten office word na Twoim komputerze, czy to jest pierwsza instalacja.

Możesz jeszcze ewentualnie odinstalować ten pakiet, zrobić restart i ponownie go zainstalować, ale wybierz przy instalacji, żeby można było samemu wybrać instalowane pakiety/aplikacje i zaznacz wtedy wszystko (w tych aplikacjach, które chcesz/możesz sobie zainstalować). Także te pakiety narzędziowe. Może to pomoże?

nie pobieram offica z internetu, jest na oryginalnej płycie i próbuje go zainstalowac poraz pierwszy…

Spróbuj jeszcze raz, bo piszesz, że jest dobrze do próby otwarcia pakietu. Jeśli tak, to próbuj otworzyć pakiet nie klikając lewym przyciskiem myszy, lecz prawym i wyświetli się menu, z którego wybierasz i klikasz - uruchom jako administrator. Na win7 tak się uruchamia instalacje wielu programów.

Jeśli klikam prawą stroną myszy wyświetlają się m.in. opcje “Owtórz” i “Rozwiąż problemy ze zgodnością”. Gdy wybieram rozwiąż problemy pojawia się " Wprowadzenie lokalizacji pliku programu. Określona ścieżka nie zawiera prawidłowego programu. Wybierz prawidłowy program (z rozszerzeniem EXE). A poniżej podany jest

C:/Program Files(x86)\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE Przeglądaj

Gdy próbowałam otworzyć ten folder Office 2012 pojawiało się okienko że nie mam uprawnień dostępu do tego folderu.