Problem z instalacją .NET Framework 4.0


(Czbd) #1

No więc... Postanowiłem sobie zainstalować .NET Framework 4.0 Client Profile, bo jest potrzebny do uruchomienia wielu programów... Ale za każdym razem jak instaluję... Weryfikacja pomyślnie przechodzi w kilka sekund, potem przez jakieś 5 minut .NET Framework próbuje się zainstalować... A potem... Widać tutaj:

Adresy Windows Update mam ustawione w Internet Explorerze jako dozwolone, tutaj problemu nie ma...

Mój system operacyjny... Microsoft Windows Vista Home Premium SP2, 32 bity.

A, no i plik dziennika... http://www.wklejto.pl/93801 Z góry Dzięki za pomoc... :smiley:

Pozdrawiam! !!


(Tomek Matz) #2

Spróbuj może użyć tego instalatora http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5765d7a8-7722-4888-a970-ac39b33fd8ab&displayLang=pl. Uruchom go z uprawnieniami administratora.

Z loga wynika, że instalator wykłada się na tej aktualizacji:

To jest dokładny numer błędu:


(Czbd) #3

Z uprawnieniami administratora...? :roll: Możliwe, że to właśnie dlatego nie chciało działać... Zobaczę i ten instalator, którego dotychczas używałem, i ten co mi dałeś, z uprawnieniami, może to coś da... :smiley: (wyniki próbowania dam w edicie ^_^)

@EDIT:Nie no, teraz jak tak zrobiłem instalacja trwa bez końca... Ale dobra, poczekam, kiedyś to skończyć się musi... :smiley:

@EDIT2:Nie no, cały czas ściąga to samo, i skończyć nie może... Mam pewien pomysł, ale całkiem wiem, jak to zrobić... Myślę, że to trzeba zainstalować ręcznie. (Mieć paczkę z rozpakowanymi plikami, i jakoś wgrać je do odpowiednich folderów) Hmm... Mój Tata ma Frameworka, potem z nim pokombinuję... (A może jednak się uda zainstalować normalnie...? Na razie muszę jakoś próbować :-D)


(Tomek Matz) #4

No trudno. Liczyłem, że ten web-owy instalator sobie poradzi. Ściągnij ten programik http://rapidshare.com/files/453707903/netver2010.zip i odpal, i powiedz mi jakie masz wersje .NET Framework zainstalowane (możesz wkleić po prostu screen shot okienka tego programu). Jeśli jakiejś będzie brakować to spróbujemy instalować je jedna po drugiej i dopiero na końcu 4.

Instalacja ręczna .NET Framework to raczej lekka przesada. Nawet jeśli uda Ci się zlokalizować wszystkie wymagane biblioteki i foldery to i tak nie masz pewności, czy to będzie działać, biorąc pod uwagę, że teraz brakuje Ci aktualizacji w systemie, która blokuje instalator. Jeśli już chcesz coś ręcznie instalować to zainstaluj to: http://support.microsoft.com/kb/956250 (to jest właśnie ta aktualizacja, które zablokowała Ci instalator, przynajmniej tak wynika z loga). Ale najlepiej to będzie jeśli po prostu włączysz Windows Update i zainstalujesz wszystkie ważne aktualizacje (zakładam, że masz oryginalny system).


(Czbd) #5

Windows Update włączyć nie mogę... (Mam oryginalny system, ale moje Windows Update nie chce działać... Tzn. Jak je włączam, to cały system się zawiesza...) A co do programu który podałeś, i tej aktualizacji... Spróbuję, wyniki dam w edicie...

@EDIT:Aktualizacja nie działa, wyskakuje właśnie ten błąd - wykonanie serwera nie powiodło się. Dobra, więc zobaczę ten program pokazujący jakie mam frameworki...

@EDIT2:NIE DO WIARY! !!

@EDIT3:Niestety .NET Framework 4.0 nie chce ruszyć pomimo tego, że doinstalowałem te 3 frameworki... No to już nie wiem co robić aby ten Framework ruszył... :expressionless:


(Tomek Matz) #6

Tzn. się 1.0 i 1.1 nie musiałeś instalować. Przy użyciu tych bibliotek nikt już programów nie tworzy. Potrzebujesz jedynie te, które widoczne są na poniższym zdjęciu:

Liczyłem na to, że gdy uda Ci się je zainstalować jedna po drugiej to instalacja 4.0 też ruszy. Jak widać myliłem się. Najwyraźniej dopóki nie zaktualizujesz systemu (w szczególności nie zainstalujesz tej jednej felernej aktualizacji), to nie będziesz mógł zainstalować .NET Framework 4.0.

Na rozwiązaniu tego problemu powinieneś teraz się skupić. To, że w ogóle nie działa Ci windows update to dość poważna sprawa. Zacznij od wykonania skanu całego systemu przy użyciu tego programu: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html.


(Czbd) #7

Właściwie, to ja posiadam ten program MalwareBytes Anti-Malware... W takim razie, po prostu go włączę, i zrobię pełne skanowanie... Wyniki (Log czy coś tego typu) dam w edicie...

P.S. Niby Windows Update mi działa, tylko potwornie powoli... (po jakichś 10 minutach się odwiesza, i wyświetla mi się że jest wyłączone...)


(Tomek Matz) #8

To zaktualizuj bazę wirusów i zrób pełny skan.

No dlatego chcę, żebyś zrobił ten skan systemu. Podejrzewam, że złapałeś jakiegoś wirusa.


(Czbd) #9

Oj, jeśli chodzi o wirusy, to już od dawna mam ich pełno, ale skanowanie u mnie trwa 2 dni, więc nie chciałem włączać... No ale, jeśli od tego zależy, czy będę miał Frameworka czy nie... W takim wypadku... Włączam skanowanie :smiley:


(Tomek Matz) #10

No teraz to mnie rozbroiłeś szczerością :D. Dobra to w takim bądź razie będzie nam potrzebna pomoc osoby od tego typu spraw. Skanowanie tym programem (MBAM) musisz wykonać. Po zakończeniu skanowania założysz nowy temat w dziale Bezpieczeństwo http://forum.dobreprogramy.pl/bezpieczenstwo-f16.html. Wrzucisz tam logi, które pokażą się po zakończeniu skanowania MBAM oraz logi programu OTL http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p1170959. Temat zatytuuj Windows Update wiesza się. Nie można aktualizować systemu.

W momencie, gdy system będzie już czysty od wirusów, to zaktualizujesz system i wtedy podejmiesz ponową próbę instalacji .NET Framework 4.0. Powinno wówczas pójść bez problemu. Jeśli wciąż będą problemy to będziemy walczyć dalej.


(Czbd) #11

Nic z tego... MBAM działał SIEDEMNAŚCIE GODZIN , czekam, czekam... A tutaj bluescreen wyskoczył... :evil: :evil: :evil: Jeśli muszę przeskanować MBAMem aby mieć Frameworka, to... To nigdy nie będę miał Frameworka :-x

@EDIT:Dobra, to wypróbuję OTL...


(Tomek Matz) #12

No nieźle. Mam nadzieję, że chociaż OTL zadziała. Jeśli nie ruszy z poziomu trybu normalnego, to możesz jeszcze potem spróbować uruchomić go w trybie awaryjnym. Teraz to sam jestem ciekaw, co Ty tam masz na tym dysku.


(Czbd) #13

Dobra, OTL ruszył. Mam nadzieję że to wystarczy... No więc tworzę wątek...

P.S. Z wieszaniem się Windows Update to duży problem nie jest, a... Z niedziałaniem aktualizacji próbowałem rozwiązać, trafiłem do problemu (Windows Update wyłączone w Services.msc) ale wyskakiwał błąd kiedy próbowałem włączyć. Dobra, ten błąd opiszę już w tym wątku co mam stworzyć...