Problem z instalacją niektórych programów

Od pewnego czasu mam problem z zainstalowaniem niektórych programów m.in WinGroove lub VIA Hyperion 4 in 1 v 4.51.

Wyświetla się taki oto komunikat:

16-bitowy podsystem Windows

C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. Ten plik systemowy nie nadaje się do uruchomienia aplikacji systemu MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk “Zamknij”, aby zakończyć działanie aplikacji.

Jest też przycisk ignoruj, ale działa z tym samym skutkiem, tzn. zamyka aplikację.

Czy ktoś może powiedzieć mi, co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić?

magnum

własnie sam napisałeś ze od jakiegoś czasu, czy nie bedzie to spowodowane wirusem???, czy nie możesz zainstalować??? czy może jest zainstalowany program a nie możesz go odpalić pod XP??? jak tak to ustaw zgodnośc np. z sytemem 98

Wirus - odpada. System jest na bieżąco monitorowany i skanowany Panda Antivirus Platinum.

Programów po prostu nie można zainstalować. Na innym komputerze z systemem Win XP Pro, instalują się normalnie. Co najdziwniejsze VIA Hyperion 4 in 1 jest servis packiem sterowników dla płyt głownych z chipsetem VIA (taką właśnie mam płytę)

magnum

Problem spowodowany jest uszkodzeniem powyższego pliku. Wystarczy podmienić z z innego Xp i po problemie. Podaj maila to Ci wyśle ten plik.

magnum1406@tlen.pl

z góry dzięki