Problem z instalacja nowego systemu XP/Vista

(M Kiecka) #1

witam,

cos sie dzieje z moim komputerem, chcialem ostatnio zainstalowac nowy system i nie moge tego zrobic instalki systemow zachowuja sie bardzi dziwnie tj. uruchamianie instalki z plyty trwa straszliwie dlugo, nawet kilkanascie minut, kiedy juz sie uruchomi to po kolejnych kilku minutach czekania przestajke calkowicie odpowiadac, nie dochodze nbawet do opcji wyboru partycji na jakiej chce z zainstalowac system.

rzecz dzieje sie na przy probie instalacji systemow: Vista Ultimate x86 oraz x64, to samo dzieje sie z instalacja XP przy czym tutaj instalka zawiesza sie po zaladowaniu swoich sterownikow (niebieski ekran).

sam komputer dziala poprawnie mam XP na dysku c:\ oraz Vista Ultimate x86 na dysku e:. Korzystam obecnie tylko z Visty o XP prawie zapomnialem.

jako ze mam 4GB ramu a kozystam z 32 bitowego systemu to chcialem zainstalowac nowy (64 bit) zeby takze przy okazji odswiezyc system i tu zaczely sie problemy.

dodam ze testowalem rozne instalki, na roznych nosnikach i w roznych napedach efekt zawsze ten sam.

co moze byc przyczyna bo ja sam nie mam pojecia?

prosze o pomoc

moj sprzet to:

C2D E4300

Seagate Barracuda 320GB

GF9800GT

Abit IB9

Dwa napedy DVD

4GB ram (2x2GB)

(system) #2

A systemy x64 oryginalne?

Uprzedzam następne pytanie:

Wersje pirackie ściągane z sieci najczęściej w wersji Extended bardziej niż chcieliby tego piraci.

(greh) #3

Co do zawieszania instalek możliwym powodem może być brak sterowników do HDD (a dokładniej do SATA) zintegrowanych z instalką.

Jesteś pewien, że masz je?

(M Kiecka) #4

Wersje orginalne. Ciekawostka jest to ze wczesniej wszystko dzialalo tzn wtedy jak mialem tylko jeden system tj. Windows XP Profesional, potem doinstalowalem drugi system (Vista Ultimate) na innym dysku (E:) i teraz gdy chce zmienic system na dysku C:\ (tam gdzie jest jest XP) nagle nie moge nic zainstalowac.

-- Dodane 28.07.2009 (Wt) 12:07 --

Aha, sterowniki do HDD mam na 100%. Instalki w ogole bardzo dziwnie sie zachowuja (opis w temacie). Np w przypadku instalacji nowego systemu na laptopie mojej Zony sprawa poszla blyskawicznie.