Problem z instalacja nowego systemu XP/Vista

witam,

cos sie dzieje z moim komputerem, chcialem ostatnio zainstalowac nowy system i nie moge tego zrobic instalki systemow zachowuja sie bardzi dziwnie tj. uruchamianie instalki z plyty trwa straszliwie dlugo, nawet kilkanascie minut, kiedy juz sie uruchomi to po kolejnych kilku minutach czekania przestajke calkowicie odpowiadac, nie dochodze nbawet do opcji wyboru partycji na jakiej chce z zainstalowac system.

rzecz dzieje sie na przy probie instalacji systemow: Vista Ultimate x86 oraz x64, to samo dzieje sie z instalacja XP przy czym tutaj instalka zawiesza sie po zaladowaniu swoich sterownikow (niebieski ekran).

sam komputer dziala poprawnie mam XP na dysku c:\ oraz Vista Ultimate x86 na dysku e:. Korzystam obecnie tylko z Visty o XP prawie zapomnialem.

jako ze mam 4GB ramu a kozystam z 32 bitowego systemu to chcialem zainstalowac nowy (64 bit) zeby takze przy okazji odswiezyc system i tu zaczely sie problemy.

dodam ze testowalem rozne instalki, na roznych nosnikach i w roznych napedach efekt zawsze ten sam.

co moze byc przyczyna bo ja sam nie mam pojecia?

prosze o pomoc

moj sprzet to:

C2D E4300

Seagate Barracuda 320GB

GF9800GT

Abit IB9

Dwa napedy DVD

4GB ram (2x2GB)

A systemy x64 oryginalne?


Uprzedzam następne pytanie:

Wersje pirackie ściągane z sieci najczęściej w wersji Extended bardziej niż chcieliby tego piraci.

Co do zawieszania instalek możliwym powodem może być brak sterowników do HDD (a dokładniej do SATA) zintegrowanych z instalką.

Jesteś pewien, że masz je?

Wersje orginalne. Ciekawostka jest to ze wczesniej wszystko dzialalo tzn wtedy jak mialem tylko jeden system tj. Windows XP Profesional, potem doinstalowalem drugi system (Vista Ultimate) na innym dysku (E:) i teraz gdy chce zmienic system na dysku C:\ (tam gdzie jest jest XP) nagle nie moge nic zainstalowac.

Dodane 28.07.2009 (Wt) 12:07

Aha, sterowniki do HDD mam na 100%. Instalki w ogole bardzo dziwnie sie zachowuja (opis w temacie). Np w przypadku instalacji nowego systemu na laptopie mojej Zony sprawa poszla blyskawicznie.