Problem z instalacją NOWYCH strowników do grafiki

Witam.

Ostatnio postawiłem nowy system - VISTA (32-bit). Wszystko niby O.K. ale mam problem z instalacją NOWYCH sterowników do katy graficznej. Po instalacji Visty zainstalowalem wersję 175.19 i na nich śmiga dobrze, ale że seria 175 demonem szybkości nie jest, chciałem skorzystać z nowszych, wydajniejszych sterowników i w tym celu pokusiłem się na instalkę wersji 177.72 modded by side lub 180.84 modded by side Ściągnąłem pliki na dysk, rozpakowałem no i zaczęły się schody…

Uważam, że postepuję właściwie (przy Win XP zawsze tak robiłem i nie miałem najmniejszych problemów).

1- usuwam stare sterowniki z panelu dodaj/usuń programy

2- przechodzę do trybu awaryjnego w celu oczyszczenia pozostałości po sterach za pomocą programu driver celaner 3

3- czyszcze rejestry programem ccleaner

4- odpalam windowsa, aby zainstalować nowe sterowniki, niestety bez efektu.

Instalacja trwa 5 sekund , robię restart systemu a nowych sterowników jak nie ma tak nie ma.

Próbowałem na różne sposoby: zarówno w trybie awaryjnym jak i normalnym. Uruchamiałem z poziomu administartora, podawałem bezpośrednio ściężkę dostępu do sterownika, ale niestety to nic nie daje. Z instalacją 175.19 z krążka PC Format nie ma żadnych problemów.

Macie jakieś propozycje??

Dodam, że podczas instalacji czasem pojawiał się taki komunikat:

The NVIDIA setup program has detected that one or more Microsoft

hardware installation wizards are active. Do you want to continue with

Setup? Click Yes to minimize Setup until you complete or cancel the

other installation wizard(s). Click No to exit Setup.

a próbowałeś ręcznie przez podanie ścieżki do pliku inf (Menadżer Urządzeń) ??

próbowałem. Bez sterownika (175.19) Vista w ogóle nie wykrywała mi mojej karty grafiki. Była tylko stadardowa karta graficzna (nie pamiętam dokładnie opisu całego wiersza). Klikałem na skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu, niestety bez rezultatu. We właściwościach próbowałem instalować nowy sterownik podając ścieżkę dostepu - też niepowodzenie.

Może podawałem ścieżkę dostępu do niewłaściwego pliku?? - hmmmmm - muszę sprawdzić a pomysłów już mi brak. Może to nieistotne, ale sterowniki próbowałem wgrywać przed aktualizacją Visty. Dwa dni temu updatowałem cały system. Być może po tym procesie ruszy?? Jutro będę dalej z tym walczył a tymczasem czekam na Wasze propozycje.

moze zamiast z moddowanych, to wypróbuj normalnych…

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x8 … ql_pl.html