Problem z instalacją oraz aktualizacją jakiegokolwiek antywirusa

Witam,

mam problem z oprogramowaniem antywirusowym, a mianowicie miałem zainstalowanego Avasta - przy aktualizacji pojawił się problem, który próbowałem rozwiązać przeszukując różne wątki w internecie, niestety bez skutku. Po tym odinstalowałem Avasta i próbowałem zainstalować ponownie - niestety nie mogem nawet tego zrobić, po instalacji nie pojawiała się ikona na pulpicie, niemożliwe było wejście w interfejs a nawet w panelu sterowania na liście programów Avast być bez swojej ikony. Próbowałem na wszystkie sposoby jakie udało mi się znaleźć w sieci. Identyczna historia z AVG - instalacja przebiega do końca po czym nic się nie dzieje, nie wymusza restartu komputera a interfejs nie działa.

Postanowiłem odświeżyć system wracając do wyjściowych ustawień (fabrycznie miałem zainstalowanego McAfee) i przy tym obecnie zostałem. Program działa, ale dalej mam problem z aktualizacją ponieważ McAfee pobiera aktualizację, ale nie chce jej zainstalować wyświetlając wiadomość o zagrożeniu.

Proszę o pomoc - z góry dziękuję.

Witaj @MMarcinBB na Forum DobreProgramy

Proponuję usunąć oba programy, Avast i McAfee używając dedykowanych programów
Avast
McAfee
Następnie zdecyduj, który z nich chcesz używać, jeśli w ogóle chcesz mieć jakikolwiek zamiast Windows Defender
Wybierzesz Avast lub McAfee, albo zostawisz Windows Defender, zrób skan FRST i wstaw nowe pliki.
Usunę niepotrzebne wpisy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa