Problem z instalacją programów na Windows Server 2012

(Lord218) #1

Witam.

Jako, że jestem studentem i mam dostęp do bezpłatnej wersji Windows Server 2012, postanowiłem go poużywać jako stacji roboczej i zobaczyć jak to działa.

Skonfigurowałem go według tych instrukcji: http://www.win2012workstation.com/

I mam kilka pytań:

Jak zainstalować dany program tak, by był dostępny na wszystkich kontach utworzonych na tym systemie? Gdy zainstalowałem przeglądarkę chrome na koncie admina i utworzyłem nowe z uprawnieniami admina, to nie mogę teraz z niej skorzystać.

Podobne pytanie odnośnie themów - wgrałem sobie ładny styl a na drugim koncie go nie ma.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

(pawcio1212) #2

co do programów to one muszą mieć opcje zainstaluj dla wszystkich użytkowników wtedy na 100% będą działać dla każdego

jeżeli dobrze pamiętam do chrome jest takim wynalazkiem że on się instaluje do katalogu użytkownika a nie do program files

(Agatonster) #3

WNHacker ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Lord218) #4

PS: Gdy chce zainstalować Visual Studio 2012 Ultimate prosto z dreamsparka wyskakuje mi coś takiego: "administrator skonfigurował założenia systemowe aby zapobiegały tej instalacji". Co mam z tym zrobić?