Problem z instalacją programów z płyt

Witam.

Mam pewien problem i postanowiłem tutaj szukać pomocy. Mianowicie: Gdy czasem pragnę zainstalować program z płyty, instalacja “idzie” przez jakiś czas, potem nagle się zatrzymuje, bo napęd zatrzymuje pracę. Zdarzało mi się tak, że po jakimś czasie napęd znowu zaczynał pracować, ale ostatnio czekałem nawet ok. 20 minut (to chyba dość długa przerwa) i nic… I tu mam dwa pytania:

  1. Czym to może być spowodowane? Problem z napędem, płytą główną, nośnikiem? A może wszystko jest w porządku, tylko ja jestem zbyt niecierpliwy?

  2. Jeśli to nie jest właściwe, to jak sobie z tym poradzić?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam,

Paweł.

PS

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to posiadam system Windows Vista Home Premium.

Po tych 20 minutach wyskakuje powiadomienie Kontrola konta użytkownika ?

Nie, nie dzieje się nic, a gdy próbuję np. uruchomić jakiś inny program, to się zawiesza… Podobny efekt jest po wciśnięciu “Cancel”…

dzieje się tak ze wszystkimi płytami? spróbuj wyczyścić laser przy pomocy płyty czyszczącej ewentualnie rozbierz i wyczyść (tu jest opis jak to zrobić http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmontowyw … ego-63481/ ); możesz jeszcze sprawdzić czy taśmy są dobrze wpięte w płyte główna i w napęd; jeśli to nie pomoże możliwe, że Ci padł napęd i będzie trzeba kupić nowy

Ok, dzięki, ale szczerze mówiąc, wątpię, aby była to wina napędu, ponieważ był już wymieniany. Przy starym się tak działo (dlatego go wymieniliśmy) i nowy też się tak zachowuje…

w takim układzie możne to wina taśmy albo wejścia w płycie głównej; spróbuj wymienić taśmę, a jeśli to nie pomoże zmień gniazdo w płycie (podłącz razem z dyskiem na jednej taśmie)

“Zabawa z kablami” nie pomogła… A może to wina systemu? Może po prostu zawiesza się w pewnym momencie instalacji? Jeśli tak, to jak można by było to rozwiązać? Chyba, że problem tkwi gdzie indziej… Ale np. płyta główna była już kiedyś wymieniana.

a płyty są tłoczone czy nagrywane?? może wina nośnika… jeśli to coś z systemem i już długo działa możne warto byłoby go przeinstalować

Sprawdź jake są błędy w dziennikach systemowych coś mogą podpowiedzieć na temat błędów w instalacji.