Problem z instalacją pycharm

Witam forumowicze!
mam takie pytanko od pewnego czasu uczę się trochę pythona, zazwyczaj pisałem głównie w vs codzie ale słyszałem że pycharm podobno bardzo fajny, więc chciałem zobaczyć jakby to u mnie wyglądało. Zainstalowałem program, wszystko normalnie itp ale jak próbuję uruchomić to nic się nie dzieje. ktoś wie o co może chodzić?

dodam że z innymi programami jetbrains jest to samo, próbowałem też instalować za pomocą jet brains tools i dalej nic, szukałem info na ten temat na innych forach ale niestey nic nie znalazłem, liczę na waszą pomoc, z góry dzięki

Jak zadajesz takie pytanie to wnioskuje że u Ciebie cienko z angielskim, ale do rzeczy, wchodzisz w Settings, wprowadzasz ścieżkę dostępu do Pythona 3, tworzysz katalog w którym będziesz trzymał swoje dzieła. Na dole masz Python Console, klikasz i powinna pokazać się belka z numerem Pythona oraz 3 strzałki większości i już możesz działać print(“Witaj w świecie Pythona”). Większe programy tworzysz na centralnym panelu

Pamiętaj o jednym, żaden edytor nie napisze za Ciebie najprostszego programu.

tylko gdzie wchodzę w te ustawienia, na inny komputerze działało wszytsko bez tego