Problem z instalacją RAM-u

Witam!

Przejdę od razu do rzeczy: Po zakupieniu przeze mnie pamięci ram GEIL 2x1 gb dual chanell wystąpił problem. Wymontowałem stare kości pamięci i zamierzałem zainstalować nowe, jednak nie udało mi się ich tam wcisnąć. Próbowałem parę razy, dokładnie dociskałem i nic. Zauważyłem że odpowiednia dziurka do wsadzenia kości znajduje się kilka milimetrów wyżej niż powinna. Co mam w takiej sytuacji robić? Czy powinienem wymienić pamięci? A jeśli tak, to jaki parametr za to odpowiada?

Mój model płyty głównej to: GIGABYTE GA-K8NMF-9

P.S: Szukam tu porady a nie szansy na bycie wyzywanym od dobów, frajerów itp. Wierzę że jest to porządne forum i uzyskam tu poradę na mój problem.

Za pewnie kupiłeś pamięci RAM DDR2 a ta płyta wymaga DDR.

Proponuję iść i wymienić pamięci do sklepu, ale nie wiem czy się na to zgodzą, nie mają takiego obowiązku. Twój błąd, nikogo innego!

Właśnie, ta płyta obsługuje tylko ramy DDR1, a ty kupiłeś DDR2, swoją drogą, nie najlepsze ramy…

Myślę, że te się będą nadawały.

Kingston HyperX DDR 2x 1GB PC-400 CL2

[dżołk]Nie bierz ich bo są za tanie i weź więcej 4GB !!

Jeżeli korzysta z WinXP to 4GB niepotrzebne!! Zbędne wydanie kasy.

No to co że są za tanie chyba lepiej dla niego. A nie są złe, to tej płyty się będą akurat nadawać.

A co mu da sama płyta?

Zmienić na Goodramy 400 MHz CL3, 160-180 zł za 2GB.

Tyle samo co 2GB ramu.

Qrde, Neon1992 , Za cenę tych ramów można sprzedać to, co on ma teraz (te części są bardzo drogie) i postawić nową platformę.