Problem z instalacja RAM


(Mal Go) #1

Czy ktos ma jakies pomysły co zrobić, gdy pamięc RAM nie wchodzi w sloty i nie można zatrzasnąc zamków? Kupilam wlasnie KIngstona i siluje sie z nim az palce bolą. Czytalam na innych forach ze te kosci moga byc troche niewymiarowe i ze akurat z nimi jest czasem problem. Co na to poradzic?? (Wkładam je w odpowiednie gniazda i własciwą stroną-uprzedzajac pytania na ten temat)


(janki111) #2

nie wiem czy to pomoze ale moze sprobuj najpierw z jednej strony lekko wcisnac do slota i potem probowac docisnac z drugiej strony


(Mal Go) #3

próbowałam juz na rózne sposoby, wciskałam równolegle do gniazda i najpierw jedna strona a potem drugą, próbowałam tez na obu gniazdach - to samo


(Marjaan) #4

Spisz co pisze na starych kościach [o ile masz] i na nowych... [chodzi mi o naklejkę]

Podaj też model płyty głównej :slight_smile:


(Mal Go) #5

Pisze wszystko bo nie wiem co sie przyda: płyta gówna ASROCK 775 TWINS, a nowa pamięć: KVR667D2n5/2GB , starej Ci nie podam bo siedzi własnie spowrotem w gnieździe. Czy jeszcze cos podac?


(crom) #6

Twoja płyta obsługuje DDR jak i również DDR2. Ty kupiłaś pamięci DDR2, a twoje stare pamięci zapewne były DDR, więc spróbuj umieścić nowe kości w slotach innego koloru, niż te stare. Ale uwaga, nie instaluj na raz dwóch typów pamięci.


(Asterisk) #7

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Mal Go) #8

Wiem, ze musze wsadzić ja w inne gniazdo niz te które mialam dotychczas, nawet by nie pasowały bo rowek jest w innym miejscu. To na nic chyba musze isc wymienic gada.


(Marjaan) #9

Wyciągnij stare pamięci, przepisz to, co jest napisane na naklejce :slight_smile: