Problem z instalacja routera D link dir 600


(Iweta121) #1

Witam.

Kupiłam dzisiaj router Dlink dir 600 i chce go zainstalowac, a więc wkladam płytke tak jak bylo w insrukcji i pierwszym poleceniem bylo aby podlaczyc zasilacz wiec zrobilam i bylo dobrze, przeszlam dalej i bylo zeby podlączyc ten taki niebieski kabelek, najpierw podłaczylam do routera w tym miejscu co trzeba, potem wsadzilam wtyczkę do komputera(bo router chce zainstalowac na laptopie)- wyjęłam najpierw z komputera kabelek z internetem, gdyz nie bylo innego wejscia do tego kabelka ruterowego, wyłaczylam tamtego i podłaczylam ten niebieski od routera, no i zaczely sie palic te ikonki co trzeba wiec nacisnełam "dalej" i wyskoczył komunikat : " Kabel Ethernet nie jest poprawnie podłaczony. Sprawdż połaczenie i upewnij się, że ruter jest włączony., probowalm kilka razy, odłaczalam kabelki, właczałam i w ogole ale i tak nic. Prosze o pomoc. :slight_smile:


(skrzek) #2

kabel łączący kompa z routerem wpinasz w porty oznaczone 1-4 na routerze.

kabel od neta wpinasz w port WAN routera.

i wyrzuć tę płytę - router konfiguruję (nie instaluje) się przez przeglądarkę internetową:

http://192.168.0.1

http://192.168.1.1 - nie chce mi się szukać, który z tych adresów jest domyślny.

hasło do logowania na router masz na nalepce od spodu routera. żeby router uzyskał połączenie to albo musisz sklonować mac adres, albo zresetować modem od neta (kabelek z gniazdka) - to w zależności od dostawcy neta i jego zabezpieczeń bądź nie.


(Frog) #3

Iwetus , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.


(Kylek) #4

Porada skrzeka jest oczywiście cenna, ale ja bym jednak użył dołączonej płyty...

Jeżeli nie jesteś zbyt zaawansowanym użytkownikiem w kwestiach konfiguracji sieci, to konfigurując router poprzez WWW (http://192.168.1.1) możesz sobie nie poradzić. Kreator z płyty CD robi za Ciebie praktycznie wszystko w kilku krokach. A jak zechcesz pobawić się w ustawienia zaawansowane, to wtedy skocz na WWW. Ja konfigurowałem swój router wczoraj przez CD - 5 minut i Internet śmiga w całym domu.