Problem z instalacja routera Linksys WRT54GC

Kiedy odpalam plytke zalaczona do w/w routera, wlaczam setup.exe i wykonuję instrukcje dotyczaca podlaczenia. Nastepnie gdy chce przejsc do dalszych instrukcji, program sprawdza podlaczenie routera i internetu. Wyskakuje blad “Unable to detect Internet connection. Please check your cable connections”, mimo ze wszystko jest podlaczone jak nalezy, internet dziala, mozna sie nawet podlaczyc do sieci z laptopa. Niestety nie moge przejsc do dalszych krokow instalacji i odpowiednio skonfigurowac routera. Bede wdzieczny za kazda pomoc.

W przeglądarce wpisz 192.168.1.1 ,pojawi się okienko logowania do routera, nazwa użytkownika admin, hasło admin , nie urzywaj płyty cd.

Jak internet dziala to co chcesz jeszcze skonfigurować? A po za tym wejdź w przeglądarkę i wpisz 192.168.1.1 i tam masz ustawienia (musisz znacz login i hasło gdzie w instrukcji powinny być)

ok, rozwiazalem jak mowiliscie. dzieki za pomoc :slight_smile:

Witam

Mam internet z Neti na WIMAX i modem voice gateway

Zakupiłem Router Linksys WRT54Gc v3

w opisie jest inaczej pokierowane niz znalazłem w sieci konfiguracje pod voice gateway na wimax ,mianowicie pisze ze mam ustawic tylko:

Automatc Configuration DHCP na PPPoE

na tej stronce:

http://autopatcher.pol.pl/art.php?31,ko … imax+netia

niestety nic nie działa i pisze

Bład logowania na serwer PPP

zrobiłem wszystko jak w instrukcji na tamtej stronce

http://tomaszwisniewski.com/linksys-tut … omment-225

ale nie wiem jaki mam wpisac Wireless Mac Filter ?

w kompie mam po wbiciu komend cmd – ipconfig/all

  1. karta Ethernet z adresm i opisem Nvidia nForce Networking Controller

  2. karta PPP net Van{PPP/SLIP} Interface

wpisałem te z Nvidi ale nie działa

Sam juz nie wiem jak to zalaczyc ,jak wyłacze kabel z Routera i podepne do kompa i ustanowie połaczenie szerokopasmowe to internet działa

Ten router nie jest przeznaczony do sieci telefonicznych a jedynie do kalówek i internetu “osiedlowego” dostarczanego kablem typu “sktętka”

Cześć

A jaki powinienem posiadać jutro mam jechać do sklepu go oddać i wymienić na inny a nie wiem na jaki model?

w sklepie są takie modele :

  1. Router bezprzewodowy +modem Dynamode R-ADSL-C4W-G2

  2. Router bezprzewodowy Linksys WRT54G2-EE 0309

  3. Router bezprzewodowy + modem Linksys WAG54G2-EE

  4. Router bezprzewodowy Linksys WRT160N-EE 0641

lub w innym sklepie jest taki:

Router WRT54GL Linksys WIFI DD-WRT TOMATO

czytałem ze powinien zadziałać

proszę napiszcie czy będzie pasował jakiś model od nich ?

komputer będzie kablowo podpięty a tuner satelitarny bezprzewodowo bo

mam również zakupiony Access Point Linksys Wap 11 bo chciałbym również podpiąć bezprzewodowo tuner satelitarny

Dodane 16.02.2010 (Wt) 20:09

Jaki Router Wi-Fi do WiMax Netia z modemem vioce gateway ?? Proszę o szybką odpowiedz ,sprzedawca czeka dzisiaj na kontakt na jaki mam wymienić linksys wrt54gc v3