Problem z instalacją Snow Leopard

Witam !

Od kolegi dostałem Macbooka A1181 i był w nim ten problem że miał zepsuty napęd i dysk do wymiany. Obie usterki naprawiłem (wymiana napędu i kupiłem dysk). Dysk zmieniłem na HFS + (w MacDrive) tak aby Mac mógł go odczytać. Kumpel niestety nie miał płytki z systemem więc pobrałem tą samą wersje Snow Leoparda w obrazie DMG i tutaj zaczynają się schody. Gdy nagrałem płytkę (próbowałem dwa razy, raz z obrazem Dmg a raz przekonwertwoałem na Iso) i próbowałem zainstalować system to przez chwilę pokazywało się logo Apple i na dole te takie kółeczko jakby ładowania, ale po chwili logo zmieniło się w znak zakazu i ładuje się tak w nieskończoność. Czy wie ktoś co robię żle ? Za odpowiedż z góry dziękuje.

 

PS Napęd jest taki sam jak oryginał (numery seryjne) a dysk to Hitachi 120 GB

 

 

Tak na pierwszy rzut oka to problem może tkwić albo w wypaleniu płyty, albo - co również jest bardzo prawdopodobne - masz wersję Snow Leoparda, której nie da się zainstalować na tym MacBooku. Chodzi o to, że Apple do swoich komputerów dołącza dedykowane płyty z systemem i pobrany przez Ciebie SL może być na przykład wersją dla iMaca czy Maca Mini. 

Spróbuj poszukać odpowiedzi któregoś z geeków z myapple.pl.

To jest prawdopodobnie błąd typu waiting for root device,

Spróbuj uruchomić instalator z flagą -v

Obstawiam ze Twój obraz płyty systemowej to obraz dedykowany dla konkretnego modelu. Zorganizuj inny obraz i wtedy będziesz wiedział co dalej. Jeżeli problem się powtórzy, to wina raczej sprzętowa będzie wówczas.