Problem z instalacją solidworksa na viscie

Mam vistę x64 i ostatnio ściągnąłem sobie solidworksa 2008 z licencją dla studentów. Podczas instalacji dostałem komunikat, że instalacja nie może być kontynuowana, ponieważ nie jest to program pod system windows vista x64. Sprawdzałem w wymaganiach i z tego co widziałem nie powinno być problemów z zainstalowaniem tego na tej wersji. Czy komuś udało się zainstalować solidworksa 2008 na visicie x64? Proszę o pomoc.

a z jakim Service Pack’iem masz ten program, z tego co się orientuje to chyba dopiero od SP3.1 jest obsługiwany przez Viste x64

Tzn. to jest wersja studencka, 300 dniowa, szczerze mówiąc to nie wiem z jakim to jest service packiem. Jak mogę to sprawdzić?

dowiedz się od osoby odpowiedzialnej za udostępniając tego programu u ciebie na uczelni. możesz tez zobaczyć czy nie pisze przypadkiem podczas instalacji jaka to dokładnie wersja.

Chyba już wszystko jasne. Takie coś znalazłem na oficjalnej stronie:

Jest informacja, że Solidworks działa na Viscie x64, ale są takie dwa odnośniki:

“Windows Vista 64-bit is supported for SolidWorks 2008 SP3.1 or higher.”

“The Education Edition, Student Edition, and Student Design Kit for SolidWorks 2008-2009 and earlier are not supported.”

Czyli wersja studencka na mojej viscie nie pójdzie. Zainstalowałem sobie to już w domu na XP i wszystko ładnie działa, więc zostają weekendy do pracy.